کد خبر:8552
پ

کلاهبرداری با ترفند کمک به نیازمندان

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: برخی از سودجویان، با هدف کسب درآمد نامشروع، سایت هایی جعلی با نام موسسات خیریه و نهادهای دولتی طراحی می کنند. سرهنگ سعید تجری اظهار کرد: همزمان با فراهم شدن زیرساخت های لازم و خدمات غیرحضوری در بستر اینترنت، امروزه شاهد آن هستیم که اکثر شهروندان، نیازمندی های روزانه […]

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: برخی از سودجویان، با هدف کسب درآمد نامشروع، سایت هایی جعلی با نام موسسات خیریه و نهادهای دولتی طراحی می کنند.

سرهنگ سعید تجری اظهار کرد: همزمان با فراهم شدن زیرساخت های لازم و خدمات غیرحضوری در بستر اینترنت، امروزه شاهد آن هستیم که اکثر شهروندان، نیازمندی های روزانه خود را از طریق فضای مجازی تامین می کنند.

وی افزود: برخی از سودجویان، با هدف کسب درآمد نامشروع، سایت هایی جعلی با نام موسسات خیریه و نهادهای دولتی طراحی می کنند و یا کانال یا صفحه ای با هویت های افراد مشهور و سرشناس ایجاد می کنند و اقدام به تبلیغ و جمع آوری نذورات و کمک های مردمی برای نیازمندان و بیماران بی بضاعت می کنند و از این طریق با هدایت افراد به سمت درگاه های جعلی فیشینگ، اطلاعات بانکی و کلیه موجودی حساب آنان را خالی می کنند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان در خاتمه از شهروندان خواست: در صورت مشاهده این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا، به کارشناسان این پلیس اعلام نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید