کد خبر:8000
پ

شبکه فیبر نوری علاوه برنداشتن محدودیت ها سرعت های بالای ۲۰۰ مگابایت

مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه گلستان از راه اندازی اولین سایت ۵G استان گلستان خبر داد. غلامعلی شهمرادی در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: ۱۷۷ پروژه مخابراتی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در بازه زمانی هفته دولت تا دهه فجر در استان گلستان افتتاح شد که گستردگی آن در تمام شهرستان ها وجود […]

مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه گلستان از راه اندازی اولین سایت ۵G استان گلستان خبر داد.

غلامعلی شهمرادی در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: ۱۷۷ پروژه مخابراتی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در بازه زمانی هفته دولت تا دهه فجر در استان گلستان افتتاح شد که گستردگی آن در تمام شهرستان ها وجود داشت.

وی افزود: توسعه پورت های پر سرعت خانگی، فیبر رسانی و تقویت و بهینه سازی شبکه انتقال از جمله پروژه های این ایام بود.

وی بیان کرد: بنا داریم امکان دسترسی تمام مشترکان را به اینترنت پرسرعت در بستر فیبر نوری فراهم کنیم.

وی گفت: مهمترین و کلیدی ترین اقدام مخابرات گذر از شبکه های مسی به شبکه های فیبر نوری است که در حال انجام بوده که اخیرا شتاب بیشتری گرفته است.

شهمرادی گفت: در حال حاضر سه هزار کیلومتر  فیبر نوری در سطح استان وجود دارد که ۸۰۰ کیلومتر آن درون شهری، ۶۰۰ کیلومتر برای اتصال شهرهای استان و هزار و ۶۰۰ کیلومتر در روستاها است.

مدیر عامل شرکت مخابرات گلستان بیان کرد: برای افزایش دسترسی شهری به بستر فیبر نوری سرعت این اقدام را افزایش داده ایم تا به دسترسی تمام فیبر برسیم.

شهمرادی درخصوص جایگزین شبکه سیم مسی اظهار کرد: شبکه مسی محدودیت های فراوانی دارد و در این طریق نمی توان در مسافت های مختلف سرعت های یکسانی  را پوشش داد.

وی افزود: مکالمه هم روی این بستر حداکثر تا چهار کیلومتر را پوشش می دهد وبا گذشت زمان عمر انتقال مکالمه شبکه مسی کاهش پیدا می کندو در شبکه فیبر نوری علاوه برنداشتن محدودیت ها سرعت های بالای ۲۰۰ مگابایت را می توانیم به مشترکان ارائه کنیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید