کد خبر:2127
پ

دیدار رییس کل دادگستری با علمای استان گلستان

حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان در دیدارهای جداگانه با آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید ، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه شهرستان علی آباد کتول دیدار کرد.آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید در این دیدار ضمن تبریک […]

حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان در دیدارهای جداگانه با آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید ، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه شهرستان علی آباد کتول دیدار کرد.
آیت الله العظمی علوی گرگانی از مراجع تقلید در این دیدار ضمن تبریک انتصاب آقای آسیابی به ریاست دادگستری گلستان برای وی در این مسئولیت خطیر آرزوی توفیق کرد و از وی خواست: از فرصت این مسئولیت برای رفع گرفتاری مردم و خدمت به جامعه اسلامی استفاده کند.
آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در گلستان هم در دیدار رییس کل دادگستری با ایشان ضمن قدردانی از تلاش های دادگستری استان خواستار ادامه دوره های آموزشی در قالب طرح صیانت از خانواده در استان شد و گفت: این طرح نخستین بار در کشور در شهرستان علی آبادکتول اجرا شد و در قالب آن زوج های جوان پیش از ازدواج ، حقوق خانواده ، تکالیف زن و مرد در زندگی ، مباحث روانشناسی و ارتباطی زوجین را آموزش می دیدند .
وی ادامه داد: اجرای طرح در این شهرستان موفق بود و امیدواریم دادگستری آن را با قوت در استان دنبال کند.
حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان هم در این دیدارها که جداگانه برگزار شد برنامه های خود دا برای ارتقا جایگاه دستگاه قضایی استان ارائه کرد.
آسیابی در دیدار خود با امام جمعه علی آبادکتول هم گفت: کاهش اطاله دادرسی را به صورت ویژه دنبال می کنیم.
آسیابی گفت: متاسفانه جرم انگاری بسیاری از تخلفات سبک درقالب قوانین کیفری حجم عظیمی از پرونده ها را به مراجع قضایی روانه کرده است و به این ترتیب پرونده هایی که واقعا ماهیت قضایی دارند، قربانی پرونده های دست و پاگیر و کوچک می شود و این یکی از علل اطاله دادرسی است .
وی ادامه داد: ارجاع همه پرونده های قابل گذشت به شورای حل اختلاف و استفاده از ظرفیت این شعب برای کاستن از تنش و عصبانیت ابتدایی مردم یکی از برنامه هایی است که با جدیت بیشتری دنبال می کنیم .
رئیس کل دادگستری در ادامه درباره برخی انتقادها مبنی بر این که آزادی و مرخصی برخی محکومان، سبب افزایش جرایمی مانند سرقت می شود گفت: محکومانی که آزاد می شوند مربوط به جرایم غیرعمد مالی ، محکومان دعاوی حقوقی و جرایمی است که آزاد بودن زندانی خللی به امنیت جامعه وارد نمی کند، وی تاکید کرد سارقان ، اشرار و اراذل و اوباش مشمول مرخصی ها نیستند
آسیابی در ادامه این دیدار با اشاره به این که مردم علما و روحانیون را پناهگاه خود می دانند گفت : ما در دستگاه قضایی آماده استفاده از کمک روحانیون برای کاهش آسیب ها و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات مردم هستیم .
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه روز پرکار خود ، به دیدار خانواده قاضی شهید کریمی رفت .
حیدر اسیابی در این دیدار با گرامیداشت یاد و نام این شهید دستگاه قضا گفت: یکی از برنامه های ما در دادگستری دیداربا خانواده های معظم شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنهاست .

کلیدواژه : رییس_کل_دادگستری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید