کد خبر:8002
پ

بخشش دو محکوم به قصاص در استان گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دو محکوم به قصاص در گلستان با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، فرصت زندگی دوباره یافتند. حیدر آسیابی از بخشش دو محکوم به قصاص در گلستان در قالب” پویش بخشش علوی ، سیره مهدوی ”  خبر داد و اظهار کرد: پرونده این محکومان قصاص در قالب […]

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دو محکوم به قصاص در گلستان با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، فرصت زندگی دوباره یافتند.

حیدر آسیابی از بخشش دو محکوم به قصاص در گلستان در قالب” پویش بخشش علوی ، سیره مهدوی ”  خبر داد و اظهار کرد: پرونده این محکومان قصاص در قالب پویش عید تا عید و با کمک و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف ، صلح یاران و ریش سفیدانی که برای تلاش در پرونده های قصاص داوطلب شده اند، به  بخشش ختم شد.

وی افزود: یکی از این محکومان سال ۸۹ هنگام مشاجره لفظی با دوستش بر سر یک کبوتر، و دیگر محکوم نیز سال ۱۳۹۳ زمانی که ۱۹ سال داشت در پی یک لجاجت بچگانه و ناتوانی در کنترل خشم، مرگ دوستان ِ نزدیک خود را رقم زدند.

وی ادامه داد: به درخواست اولیای دم ، برای هر دو نفر حکم قصاص صادر و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا بود که اولیای دم به حرمت مولای جوانمردان ، با بزرگواری  از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم منصرف شدند.

آسیابی افزود: با گذشت این خانواده ها، تعداد محکومانی که از ابتدای امسال بخشیده شده اند به ۲۰ تَن رسید.

“پویش بخشش علوی ، سیره مهدوی ” از ۱۳ رجب سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی (علیه السلام)  در گلستان آغاز شده است و تا نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ادامه دارد،  در قالب این پویش،  اعضای شورای حل اختلاف ، صلح یاران و ستاد استانی صبر در گلستان  به صورت ویژه برای صلح و سازش در پرونده های ورودی به دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف به ویژه پرونده های قصاص، تلاش می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید