کد خبر:3824
پ

96 درصد مردم گلستان اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند 

مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان گفت:حدود 96 درصد مردم استان گلستان اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کردند و هرسال در تسلیم اظهارنامه مالیاتی رشد چشمگیری داریم.  علی‌اصغر هزارجریبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود:با تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغلی که از پرداخت مالیات معاف هستند تشویق های مالیاتی خود را دریافت خواهند کرد. وی با […]

مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان گفت:حدود 96 درصد مردم استان گلستان اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کردند و هرسال در تسلیم اظهارنامه مالیاتی رشد چشمگیری داریم.

 علی‌اصغر هزارجریبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود:با تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغلی که از پرداخت مالیات معاف هستند تشویق های مالیاتی خود را دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به این که تامین ۹۰ درصد از درآمد عمومی استان از محل وصول مالیات‌هاست، اذعان کرد: وصول مالیات گلستانی‌ها از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷۷ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد:سهم درآمد گلستان از محل درآمد عمومی سال جاری ۱۲ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال بوده که سهم مالیات برای تامین آن، ۱۱ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: اهالی این استان در مدت اعلام شده ۱۱ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال مالیات پرداخت کردند.
وی خاطرنشان کرد: از سوی سازمان امور مالیاتی درآمد مشخص شده از بخش مالیات برای کل سال ۹ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال بود که با توجه به تحقق میزان اعلام شده در مدت ۱۰ ماه گذشته سال جاری، ۱۲۲ درصد در این بخش رشد داشتیم.
مدیرکل امور مالیاتی گلستان گفت: سهم وصول مالیات برای درآمدهای عمومی سال گذشته ۶ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال بود که در ۱۰ ماه سال قبل ۶ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال وصولی داشتیم.
هزارجریبی با اشاره به درآمدهای مازاد مالیاتی در استان افزود: از آنجایی که هزینه‌های استان به نسبت درآمد جوابگو نیست و ما کل دریافتی مالیات‌ها را به حساب خزانه واریز می‌کنیم، کل وصولی مالیاتی به استان بازگشت داده می‌شود و حتی برای جبران کمبود درآمد، از استان دیگر به گلستان واریز می‌شود.
وی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده ،اظهار کرد: این مالیات بر مصرف به میزان ۹ درصد است و در بازه آماری ارایه شده سال جاری ۹۸۴ میلیارد ریال از این محل به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان واریز شده  است.
وی اذعان کرد: درآمد حاصل از محل وصول این مالیات‌ها، به صورت یک درصد سهم بیمه سلامت، چهاردر صد سهم مالیات و چهار درصد سهم دهیاری‌ها و شهرداری‌هاست.
مدیرکل امور مالیاتی گلستان با اشاره به طرح شفاف‌سازی و اطلاعات مالیاتی بیان کرد: در این راستا تمامی مشاغل و صنوف باید با داشتن پرونده مالیاتی به دستگاه‌های کارتخوان متصل شوند که در غیر این صورت دستگاه‌ها قطع خواهد شد.
هزارجریبی بیان کرد: ابلاغ‌های اوراق مالیاتی به صورت الکترونیکی شده و از ۱۸ اردیبهشت ماه سال آینده تمام اعتراضات به صورت الکترونیکی قابل قبول خواهد بود.
وی گفت: مردم می‌توانند گزارش مشکلات و تخلفات و فرارهای مالیاتی در همه بخش‌ها را از طریق شماره ۱۵۲۶ که بصورت شبانه روزی فعال است اطلاع‌رسانی کنند.

وی افزود:از 18 اردیبهشت ماه سالجاری تمامی اعتراضات الکترونیکی شده و بصورت دستی پذیرفته نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید