کد خبر:4210
پ

479 حلقه چاه غیرمجاز در استان پُر شد .

دادستان مرکز استان گلستان گفت: با مسدود شدن این چاه ها از برداشت غیرمجاز ِ چهار میلیون و 700 هزار مترمکعب آب از سفره های آب زیرزمینی گلستان جلوگیری شد.محمود اسپانلو گفت پرونده این چاه های غیرمجاز با شکایت امور آب در محاکم استان رسیدگی و رای قطعی بستن آن صادر شده بود اما وقتی […]

دادستان مرکز استان گلستان گفت: با مسدود شدن این چاه ها از برداشت غیرمجاز ِ چهار میلیون و 700 هزار مترمکعب آب از سفره های آب زیرزمینی گلستان جلوگیری شد.
محمود اسپانلو گفت پرونده این چاه های غیرمجاز با شکایت امور آب در محاکم استان رسیدگی و رای قطعی بستن آن صادر شده بود اما وقتی نوبت به اجرای این آرا رسید امور آب استان به بهانه نداشتن امکانات، از اجرا خودداری می کرد.
اسپانلو افزود: با تعیین ضرب الاجل به امور آب استان فرصت دادیم برای اجرای این آرا و پُر کردن چاه های غیرمجاز اقدام کنند و دادستان های سراسر استان هم اجرای این آرا را پیگیر شدند.
دادستان اسپانلو گفت: 479 حلقه چاه غیرمجاز مسدود و به این ترتیب از برداشت سالانه چهار میلیون و 700 هزار مترمکعب آب از سفره های آب زیرزمینی استان جلوگیری شد .
پیشتر رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گفته بود ، هیچ عذر و تعللی از دستگاه های متولی در اجرای آرای قلع و قمع و مسدود کردن چاه های غیرمجاز، پذیرفته نیست و مدیرانی که اجرای وظایف قانونی خود را نادیده بگیرند با جرم ترک فعل مواجه خوهند شد.
کارشناسان بارها درباره برداشت بی رویه آب از سفره های زیرزمینی و فرونشست زمین در استان هشدار داده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید