کد خبر:14336
پ

دیپلماسی اقتصادی دلیل رونق صادرات گلستان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: توجه دولت سیزدهم به رونق دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و رفع موانع تجارت، یکی از دلایل مهم رونق صادرات گلستان در دو سال اخیر است. به گزارش تحرک‌نو؛امیر یوسفی در نشست با خبرنگاران افزود: امسال۶۴۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۱۰ میلیون دلار کالا از […]

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان گفت: توجه دولت سیزدهم به رونق دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و رفع موانع تجارت، یکی از دلایل مهم رونق صادرات گلستان در دو سال اخیر است.

به گزارش تحرک‌نو؛امیر یوسفی در نشست با خبرنگاران افزود: امسال۶۴۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۱۰ میلیون دلار کالا از گلستان به ۲۸ کشور صادر شد که این مقدار ۵۴ درصد از لحاظ وزنی و ۴۶ درصد از نظر ارزش بیشتر از پارسال است.

وی اذعان کرد: ترکمنستان با ۸۳ میلیون دلار مقصد اصلی و بازار هدف صادرات استان است و ترکمنستان همسایه مهمی در حوزه صادرات برای گلستان است و دولت سیزدهم نیز تلاش کرده بستر رسیدن به اهداف صادرات‌محور را با رونق دیپلماسی اقتصادی فراهم کند.

 

وی اظهار کرد: پس از ترکمنستان، قزاقستان، عراق، پاکستان، ازبکستان، رومانی، روسیه و ارمنستان مقاصد بعدی صادرات کالا از گلستان هستند.

وی به اقلام صادراتی گلستان‌ اشاره کرد و اذعان کرد: لبنیات، رب گوجه فرنگی، خوراک آبزیان، پلی‌استایرن، یُد، خرما، پسته، ماشین‌آلات، گل و گیاه، پای مرغ، تخم‌مرغ. میگو، میوه، صیفی‌جات، سیمان، آب معدنی و مصالح ساختمانی از جمله اقلام صادراتی گلستان است.

وی گفت: بسیاری از صادرکنندگان در انجام صادرات با مشکل مواجه می شوند که اتاق بازرگانی تلاش کرده در ۱۱ ماه ۹۲ دوره آموزشی در حوزه بازرگانی، مالیاتی، تامین اجتماعی و غیره با بهترین اساتید کشور را در راستای ارتقا دانش فعالان اقتصادی در این زمینه برگزار کنند.

وی از کارت بازرگانی ۷۵۰ نفر خبرداد و گفت: ۱۹۵ فقره کارت در سال جاری برای تجار و بازرگانان صادر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید