کد خبر:3703
پ

14 بازرسی فنی از صنایع انرژی بر گلستان در 9 ماهه نخست سال 1400

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد گلستان از 14 مورد بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان در طی 9 ماهه نخست سال 1400 خبر داد.به گزارش روابط عمومی استاندارد گلستان، محمد امان بائی در این خصوص گفت: از آنجایی که بخش زیادی از انرژی مورد مصرف در واحدهای تولیدی و صنایع پرمصرف، به […]

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد گلستان از 14 مورد بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان در طی 9 ماهه نخست سال 1400 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استاندارد گلستان، محمد امان بائی در این خصوص گفت: از آنجایی که بخش زیادی از انرژی مورد مصرف در واحدهای تولیدی و صنایع پرمصرف، به دلیل عدم استفاده صحیح از انرژی و عدم به کارگیری تکنولوژی های اثربخش تولیدی است، استانداردهای معیار مصرف انرژی، از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، اجباری اعلام شده است.
امان بائی افزود: به تبع اجباری شدن استاندارد معیار مصرف انرژی، صنایع و واحدهای تولیدی مشمول این استاندارد، ملزم به رعایت استاندارد تدوین شده در این زمینه هستند که این پایبندی به الگوی مصرف، از سوی بازرسان استاندارد مورد نظارت و پایش مستمر قرار می گیرد.
وی در ادامه گفت: در این راستا، در طی 9 ماهه نخست سال 1400، 14 بازرسی فنی از صنایع انرژی بر استان گلستان انجام شده است که 9 بازرسی مطابق و 5 بازرسی نامنطبق بوده است. از جمله این واحدها در استان گلستان که موفق به دریافت گواهی انطباق معیار مصرف انرژی در سال گذشته شده اند، می توان به آلتن دانه صحرا، نیروگاه گلستان و تخته فشرده ممتاز گلستان اشاره کرد.
رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد با ذکر این مطلب که برنامه محوله به استاندارد گلستان برای بازرسی از صنایع انرژی بر در سال 1400، 22 بازرسی بوده است، افزود: انجام 14 بازرسی در این مدت، نشان از تحقق 64 درصدی آن را به دنبال داشته است.
به گفته امان بائی حدود 100 واحد تولیدی گلستان اعم از فعال و غیر فعال، مشمول استاندارد اجباری معیار مصرف انرژی می باشند و باید بازرسی های سالانه از میزان مصرف انرژی آنها انجام شود که این امر توسط شرکت های بازرسی فنی انرژی در استان صورت می گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید