کد خبر:7045
پ

۹۳۶ بازرسی فنی استانداردگلستان از واحدهای تولیدی استان

اداره کل استاندارد گلستان در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۹۳۶ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی گلستان انجام داد. رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان در این خصوص گفت: بازرسی فنی از واحدهای تولیدی تحت پوشش و کنترل کالاهای تولید شده در واحدهای تولیدی، یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد است که با […]

اداره کل استاندارد گلستان در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۹۳۶ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی گلستان انجام داد.
رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان در این خصوص گفت: بازرسی فنی از واحدهای تولیدی تحت پوشش و کنترل کالاهای تولید شده در واحدهای تولیدی، یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد است که با هدف تامین ایمنی، حفظ و ارتقاء سلامت عمومی و بهداشت جامعه، حمایت از مصرف کنندگان و ایجاد رقابت سازنده بین تولید کنندگان محصولات داخلی انجام می شود.
مهدیس مسیبی افزود: در این راستا، ۹۳۶ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی استان انجام شد که ۱۶ کارشناس فنی استاندارد در قالب تیم های یک یا دو نفره، در اجرای این امر دخیل بودند.
وی در ادامه اظهار داشت: برنامه تکلیفی محوله از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای بازرسی فنی در استان گلستان، ۱۰۴۰ مورد بوده است که گلستان با ۹۳۶ بازرسی، موفق به تحقق ۹۰ درصدی این برنامه شد.
رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان افزود: در ۹ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ مطابق با برنامه عملیاتی ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران، ما مکلف به انجام ۲۰۷۷ مورد نمونه برداری از فراورده های تولیدی مشمول استاندارد اجباری و ۲۰۷۷ آزمون روی این نمونه ها بودیم که در نهایت ۱۳۸۲ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی تحت پوشش استان و۱۵۷۲ آزمون روی این نمونه ها انجام شد.
مسیبی با اظهار این مطلب که: آزمون نمونه ها حاکی از انطباق ۱۱۸۹ نمونه با استاندارد و مغایرت ۳۸۶ نمونه با استاندارد ملی بود، گفت: به تولیدکنندگان فراورده های مغایر با استاندارد، ۴۸۱ تذکر و ۴۳ اخطار کتبی جهت رفع نواقص و ارتقاء کیفیت کالای تولیدی و در صورت دارا بودن نواقص بحرانی و کاربردی به کمیسیون ماده ۴۲ ارجاع داده شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید