کد خبر:8340
پ

۸۰ درصد شهربازی‌های گلستان غیراستاندارد است

مدیرکل استاندارد گلستان با اعلام اینکه در دفاع از حقوق شهروندی با هیچ فرد و ارگانی تعارف نداریم گفت: ۸۰ درصد شهربازی‌های استان غیراستاندارد است. به گزارش ایرنا سیدمهدی حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهارکرد: مسوولیت استانداردسازی شهربازی بر عهده شهرداری‌ها است. وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹۸ فقره گواهی استاندارد […]

مدیرکل استاندارد گلستان با اعلام اینکه در دفاع از حقوق شهروندی با هیچ فرد و ارگانی تعارف نداریم گفت: ۸۰ درصد شهربازی‌های استان غیراستاندارد است.

به گزارش ایرنا سیدمهدی حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهارکرد: مسوولیت استانداردسازی شهربازی بر عهده شهرداری‌ها است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹۸ فقره گواهی استاندارد آسانسور در گلستان صادر شد اما اجازه بازرسی از آسانسورهای منازل را نداریم.

حسینی افزود: بر خلاف منازل، در حوزه آسانسورهای عمومی و دستگاه‌های دولتی، به همه ارگان‌ها، نهادها، سازمان‌ها و مدیران و هیات مدیره اماکن عمومی همچون پاساژها اعلام کردیم از سال آینده آسانسورهای غیراستاندارد بدون اغماض پلمب خواهد شد.

وی به ارزیابی عیار طلاهای موجود در گلستان اشاره کرد و گفت: در چهار شهرستان استان در مجموع حدود ۵۰۰ گرم طلای غیراستاندارد فاقد عیار لازم تخریب شد.

وی بیان کرد: در بخش نازل‌های سوخت و حوزه اندازه‌شناسی، گلستان ۸۵۰ نازل فعال دارد که ۱۰ درصد آنها از کار افتاده و برخی خرابی‌ها باعث شده میزان کم‌فروشی بیشتر شد که این نازل ها پس از رفع ایراد به چرخه فعالیت بازخواهد گشت.

مدیرکل استاندارد گلستان گفت: نیرو و آزمایشگاه‌های استان، جوابگوی وظایف سازمان نیست اما مردم می‌توانند موارد تخلف را با شماره ۳۰۰۰۱۵۱۷ در میان بگذارند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن ها رسیدگی شود.

وی به اجرای طرح عیدانه در گلستان اشاره کرد و گفت: در این طرح نوع خدمات و امکانات راه‌آهن، فرودگاه، ترمینال، هتل، هتل‌آپارتمان‌ها، زائرسراها، دفاتر خدمات پستی، مدارس، سالن‌های ورزشی، خانه سالمندان، رستوران، فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان ارزیابی خواهد شد.

حسینی یادآور شد: تمام برنامه‌های طول سال جاری همچون تدوین استانداردهای ملی، اندازه‌شناسی، پایش کیفیت و حوزه تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های همکار در طرح عیدانه اجرا می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید