کد خبر:12550
پ
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان‌:

۶ هزار نفر از خدمات داوطلبانه هلال‌ احمر گلستان‌ بهره بردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان‌ گفت: در راستای ارایه خدمات رایگان و داوطلبانه این جمعیت، از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۶ هزار نفر از این خدمات در استان بهره‌مند شدند. قاسم غریب‌آبادی روز چهارشنبه همزمان با پنج دسامبر روز جهانی داوطلب به ایرنا اظهار کرد: این خدمات در قالب اجرای پنج‌ مرحله برنامه کاروان […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان‌ گفت: در راستای ارایه خدمات رایگان و داوطلبانه این جمعیت، از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۶ هزار نفر از این خدمات در استان بهره‌مند شدند.

قاسم غریب‌آبادی روز چهارشنبه همزمان با پنج دسامبر روز جهانی داوطلب به ایرنا اظهار کرد: این خدمات در قالب اجرای پنج‌ مرحله برنامه کاروان سلامت در روستاها و مناطق دورافتاده و کم برخوردار با مشارکت ۱۰۲ پزشک، پیراپزشک، داوطلب، خیرین و پرسنل جمعیت هلال احمر با ارائه خدمات رایگان درمانی، بهداشتی، معیشتی و آموزشی به ارزش تقریبی چهار میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال انجام شد.

وی بیان کرد: تعداد کل داوطلبان ثبت شده در سامانه جامع اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر گلستان ۲۸ هزار و ۲۴۱ نفر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان‌ گفت: در این بازه زمانی، خیرین داوطلب به برنامه‌های عمرانی و تامین ملزومات مورد نیاز شعب و پایگاه‌ها و هبه و وقف زمین به هلال احمر ۷۴ میلیارد و ۲۸۳ میلیون ریال کمک کردند.

غریب‌آبادی افزود: برای بانک امانات تجهیزات پزشکی از محل مشارکت خیرین، ۳۸ قلم کالا به ارزش یک میلیارد و ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جذب تجهیزات پزشکی جدید تهیه شد که حدود هزار نفر از تجهیزات این بانک استفاده کردند.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۱۶ میلیارد ریال برای ۷۰۷ مددجوی بی‌بضاعت، کمک‌های حمایتی بلاعوض دارویی و درمانی انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان‌ گفت: ‌همچنین سه پروژه داوطلبی محرومیت‌زدا با مشارکت تشکل‌های مردم نهاد و ارائه خدمات به هزار و ۵۲۰ نفر از نیازمندان جامعه به ارزش پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در این بازه زمانی اجرا شد.

وی یادآور شد: همچنین تاکنون بیش از ۱۵ هزار سبد معیشتی و هزار و ۵۰۰ سبد غیرمعیشتی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال به بیش از ۶۲ هزار نفر اهدا شد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان گلستان پنج میلیارد ریال کمک‌ نقدی و غیرنقدی به زلزله‌زدگان مراکش و جنگ‌زدگان غزه کمک کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید