کد خبر:3232
پ

۱۷ هزار نفر در طرح مسکن جوانان گلستان ثبت نام کردند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: تامین مسکن جوانان طرح ابتکاری بنیاد مسکن گلستان بوده و تاکنون ۱۷ هزار نفر در آن ثبت نام کرده اند. سیدمحمد حسینی در گفتگو با خبرنگار تحرک‌نو اظهارکرد: در سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان برای احداث هفت هزار واحد مسکونی روستایی در استان تامین اعتبار شده است. مدیرکل […]

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: تامین مسکن جوانان طرح ابتکاری بنیاد مسکن گلستان بوده و تاکنون ۱۷ هزار نفر در آن ثبت نام کرده اند.

سیدمحمد حسینی در گفتگو با خبرنگار تحرک‌نو اظهارکرد: در سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان برای احداث هفت هزار واحد مسکونی روستایی در استان تامین اعتبار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان افزود: بنیاد مسکن استان برای رفع نیاز و دغدغه جوانان، مستاجران و علاقه مندان به سکونت در روستاها طرحی به نام تامین مسکن جوانان طراحی کرده که فاز اول آن در ۲۰۰ روستای استان اجرا می شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۷ هزار گلستانی در این طرح ابتکاری ثبت نام کرده و به دو روش خودمالکی و بنیاد ساخت در حال اجرا است.

حسینی توضیح داد: در روش خودمالکی متقاضیان زمین مورد نیاز برای ساخت را دارا بوده و علاوه بر تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان، از حمایت بنیاد برای تهیه نقشه های اجرایی و نظارت بر ساخت برخوردار می شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اضافه کرد: در روش بنیاد ساخت که زمین هم توسط بنیاد مسکن تامین می شود، متقاضیان تا سقف ۲۳۰ میلیون تومان تسهیلات که قالب آن قرض الحسنه است را دریافت می کنند و عملیات ساخت هم توسط بنیاد انجام می شود.

طبق گفته وی تاکنون عملیات اجرایی هزار و ۵۰۰ واحد به روش خودمالکی و ۷۰۰ واحد بنیاد ساخت در روستاهای هدف در حال اجرا است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید