کد خبر:5982
پ

گلستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

نازنین زهرااحمدی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا وضعیت شیوع کرونا در هیچ منطقه گلستان قرمز نیست. به گزارش ترک نو سعید گل‌فیروزی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: رنگ قرمز از نقشه کرونایی گلستان حذف شد اما این به معنای بهبود کامل وضعیت […]

نازنین زهرااحمدی:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا وضعیت شیوع کرونا در هیچ منطقه گلستان قرمز نیست.

به گزارش ترک نو سعید گل‌فیروزی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: رنگ قرمز از نقشه کرونایی گلستان حذف شد اما این به معنای بهبود کامل وضعیت این بیماری نیست و باید با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی مانع اوج گیری مجدد بیماری شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان با بیان اینکه هیچ شهرستانی در این استان به رنگ آبی نیست، گفت: شهرستان‌های گرگان، آزادشهر، بندرگز، بندرترکمن، رامیان، علی‌آبادکتول، کردکوی، کلاله، گالیکش و مینودشت براساس آخرین اعلام کشوری، در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

وی بیان کرد: همچنین چهار شهرستان گنبدکاووس، آق‌قلا، گمیشان و مراوه‌تپه هم در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

گل‌فیروزی گفت: هیچیک از شهرستان‌های گلستان در وضعیت آبی کرونایی قرار ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان اضافه کرد: هم اکنون ۲۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری بوده که نسبت به هفته گذشته در همین روز ۴۷ نفر کاهش داشته است.

وی ادامه داد: از مجموع ۲۱۵ بیمار بستری در مراکز درمانی گلستان، ۴۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تحت درمان هستند و تعداد ۲۴ نفر هم با کمک دستگاه ونتیلاتور نفس می کشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید