کد خبر:12491
پ
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان:

کشف و ضبط ۱۶ قلم اموال فرهنگی-تاریخی در شهرستان بندرگز

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از کشف و ضبط ۱۶ قلم اموال فرهنگی-تاریخی مربوط به دوره‌های تاریخی، اسلامی در شهرستان بندرگز در غرب این استان خبر داد. به گزارش ختحرک نو، محمدجواد ساوری اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های واصله مبنی‌بر شناسایی باند قاچاق اموال فرهنگی-تاریخی در شهرستان بندرگز، موضوع در دستور کار فرماندهی […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از کشف و ضبط ۱۶ قلم اموال فرهنگی-تاریخی مربوط به دوره‌های تاریخی، اسلامی در شهرستان بندرگز در غرب این استان خبر داد.

به گزارش ختحرک نو، محمدجواد ساوری اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های واصله مبنی‌بر شناسایی باند قاچاق اموال فرهنگی-تاریخی در شهرستان بندرگز، موضوع در دستور کار فرماندهی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان افزود: با همکاری مسوول پایگاه عملیاتی یگان حفاظت غرب استان با پلیس آگاهی بندرگز و کسب نیابت قضایی، در یک مورد بازرسی از منزل شخصیِ فردی در این شهرستان، تعداد ۱۶ قلم اموال فرهنگی-تاریخی شامل هشت قلم ظروف سفالی، دو قلم خنجر فلزی، دو قلم نوک پیکان فلزی و چهار قلم مهره فلزی کوچک کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: سپس متهم با تنظیم صورت‌جلسه به‌منظور سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل پلیس آگاهی شهرستان بندرگز شد.

ساوری بیان کرد: مردم استان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوکی در این خصوص جرائم مرتبط به میراث‌فرهنگی و تجاوز و تخریب آثار فرهنگی_تاریخی را با سامانه ارتباط تلفنی ۰۹۶۶۲ (دریافت اطلاعات مردمی در ارتباط با تخلفات حوزه میراث‌فرهنگی) در میان بگذارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید