کد خبر:14006
پ
  مدیر شرکت خدمات حمایتی گلستان؛

کشاورزان تنها ۳۰ درصد بهای کود های یارانه ای را پرداخت می کنند

مدیر شرکت خدمات حمایتی گلستان گفت: ۷۰ درصد کود‌های یارانه‌ای در قالب یارانه و حمایت دولت پرداخت می‌شود و کشاورز تنها ۳۰ درصد بهای آن را می‌پردازد. به گزارش تحرک نو از گرگان؛ سید صمد ضیائی با اشاره به آخرین برنامه‌های صورت گرفته در حوزه تامین کود های ازته ( اوره) اظهار کرد: بنابر برنامه […]

مدیر شرکت خدمات حمایتی گلستان گفت: ۷۰ درصد کود‌های یارانه‌ای در قالب یارانه و حمایت دولت پرداخت می‌شود و کشاورز تنها ۳۰ درصد بهای آن را می‌پردازد.

به گزارش تحرک نو از گرگان؛ سید صمد ضیائی با اشاره به آخرین برنامه‌های صورت گرفته در حوزه تامین کود های ازته ( اوره) اظهار کرد: بنابر برنامه ما با شرکت‌های پتروشیمی به میزان۱۲۴ هزار و ۳۵۱ تن در یازده ماهه سال جاری ۸۶ درصد به میزان ۱۰۷ هزار و ۵۲۴ تن را تحویل گرفتیم.

و ۹۲ درصد آن (۱۰۳ هزار و ۱۳۰ تن ) به شبکه توزیع تزریق و توسط کارگزاران در معرض فروش قرار گرفت.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان افزود: در ابتدای انقلاب، ۲ کارخانه تولید کود پتروشیمی شیراز و پتروشیمی رازی داشتیم و تمامی واحد‌های تولید کود کشور بعداز انقلاب راه افتادند، به طوری که ۷ تا واحد پتروشیمی تولید کننده کود اوره افتتاح و به بهره برداری رسید.

ضیائی با بیان اینکه کشاورزان ۳۰ درصد قیمت تمام شده کود‌های یارانه‌ای پرداخت می‌کنند، گفت: ۷۰ درصد کود‌های یارانه‌ای در قالب یارانه و حمایت دولت پرداخت می‌شود و کشاورز تنها ۳۰ درصد بهای آن را می‌پردازد به عنوان مثال قیمت هر کیسه ۵۰ کیلویی کود ازته ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزارتومان تمام می‌شود، درحالی که تحویل کشاورز، ۱۵۰ هزارتومان است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان در پایان گفت: تمام کشاورزانی که اطلاعات آن‌ها در سامانه پهنه ثبت شده باشد و الگوی کشت را رعایت کنند، کود یارانه‌ای در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و در نوع محصول زراعی و باغی محدودیتی نداریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید