کد خبر:8084
پ

کسب سرو سیمین توسط هنرمند پیشکسوت گلستانی

مدیرکل میراث فرهنگی از کسب سرو سیمین هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی فجر توسط خدیجه پقه هنرمند پیشکسوت گلستانی خبر داد.  محمدجواد ساوری در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره فجر صنایع‌دستی کشور ضمن تبریک به خانواده صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان، اظهار کرد: خدیجه پقه هنرمند پبشکسوت استان گلستان به عنوان حامل میراث ناملموس رشته سوزن‌دوزی ترکمن […]

مدیرکل میراث فرهنگی از کسب سرو سیمین هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی فجر توسط خدیجه پقه هنرمند پیشکسوت گلستانی خبر داد.

 محمدجواد ساوری در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره فجر صنایع‌دستی کشور ضمن تبریک به خانواده صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان، اظهار کرد: خدیجه پقه هنرمند پبشکسوت استان گلستان به عنوان حامل میراث ناملموس رشته سوزن‌دوزی ترکمن در این جشنواره، سرو سیمین را دریافت کرد.

وی در ادامه بیان کرد: خدیجه پقه هنرمند رشته نمد مالی، پلاس بافی و سوزن‌دوزی ترکمن و دارای کارگاه تخصصی نمدمالی دارای بیش از ۵۰ نفر زیرمجموعه فعال در زمینه نمدمالی و پلاس بافی و سوزن دوزی ترکمن است.

ساوری اضافه کرد: این بانوی فعال و توانمند با بیش از ۳۵ سال سابقه کاری در عرصه تولید محصولات صنایع‌دستی بومی ترکمن به دلیل شرایط جسمی با یک دست به تولید محصولات صنایع دستی می پردازد.

وی با تاکید بر این که انتخاب پیشکسوت هنرهای سنتی گلستان در جشنواره فجر صنایع دستی بخش کوچکی از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این استان است، گفت: حضور هنرمندان پیشکسوت و صاحب‌نام در عرصه‌های ملی و بین‌المللی موجب دلگرمی هنرمندان جوان این حوزه و تداوم این هنر آبا و اجدادی خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان یادآور شد: هفتمین جشنواره فجر صنایع‌دستی باهدف به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان، کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع‌دستی و ارتباط با هنرمندان برگزار شد و آثار هنرمندان صنایع‌دستی استان گلستان در کنار آثار هنرمندان ۳۱ استان کشور در این جشنواره به نمایش درآمد.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه هفتمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر از استان گلستان ۱۴ اثر برگزیده هنرمندان صنایع‌دستی استان در رشته های زیورآلات سنتی، نساجی سنتی، لباس و رودوزی‌های سنتی (شاهکوه–قزاق)، گلیم گل برجسته، مسگری و جاجیم‌بافی در این جشنواره به معرض نمایش درآمده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

کلید مقابل را فعال کنید