کد خبر:3337
پ

کاشت بیش از ۸ هزار اصله نهال با صدور آراء جایگزین حبس در گلستان

رئیس کل دادگستری استان گلستان میزان از کاشت بیش از هشت هزار اصله نهال با صدور آرا جایگزین حبس توسط محکومان خبر داد.رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با رای قضات استان ، طی پارسال و امسال تعدادی از محکومان به جای تحمل حبس در مجموع به کاشت هشت هزار و 104 نهال مکلف شدند که […]

رئیس کل دادگستری استان گلستان میزان از کاشت بیش از هشت هزار اصله نهال با صدور آرا جایگزین حبس توسط محکومان خبر داد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با رای قضات استان ، طی پارسال و امسال تعدادی از محکومان به جای تحمل حبس در مجموع به کاشت هشت هزار و 104 نهال مکلف شدند که از این تعداد 3 هزار اصله نهال، سال گذشته کاشته شد.

حیدر آسیابی ادامه داد: با نظارت و برنامه ریزی اداره کل منابع طبیعی، کاشت 5 هزار اصله نهال دیگر هم همزمان با آغاز فصل درختکاری، توسط محکومان آغاز می شود .

آسیابی با اشاره به این که گلستان از استان های پیشرو کشور در صدور آرای جایگزین حبس است افزود: این مجازات‌ها برای کسانی که جرایم سبک مرتکب می‌شوند و سابقه‌دار نیستند، صادر می‌شود.

این مقام ارشد قضایی استان ادامه داد: مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد، آزادی مشروط و تعلیق مراقبتی از دیگر نهادهای پیش‌بینی شده در قانون است که قضات گلستانی برای جلوگیری از ورود افراد به زندان در جرائم سبک اعمال می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید