کد خبر:5439
پ

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و فیلمنامه رسام در دو بخش داخلی و بین‌المللی با موضوع «دفاع مقدس، مقاومت و استکبارستیزی» برگزار می‌شود.

زندی به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، به منظور تلاش برای بازشناسی نقش موثر دوران دفاع مقدس و انعکاس سیمای حماسه آفرینان، قهرمان و مقاومت مردان و زنان آزاده ایران اسلامی و سایر ملل و پاسداشت مدافعان جبهه مقاومت اسلامی و تعالی فرهنگ […]

زندی به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، به منظور تلاش برای بازشناسی نقش موثر دوران دفاع مقدس و انعکاس سیمای حماسه آفرینان، قهرمان و مقاومت مردان و زنان آزاده ایران اسلامی و سایر ملل و پاسداشت مدافعان جبهه مقاومت اسلامی و تعالی فرهنگ و هنر دفاع مقدس و استکبارستیزی در بین فیلمسازان نسل جوان، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» را برگزار می‌کند.

موضوعات

این جشنواره در دو بخش داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان در بخش داخلی می‌توانند آثار خود را با موضوعات شهیدان، جانبازان، و آزادگان، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس، مدافعان وطن، مدافعان حرم، مجاهدان جهاد و مقاومت اسلامی، خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان، استکبارستیزی و ایثار اجتماعی و در بخش بین‌المللی نیز با موضوعات نقش گروه‌های مقاومت اسلامی در مبارزه با داعش، شهدای والامقام گروه‌های مقاومت اسلامی، استکبارستیزی، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف، مبارزه با صهیونیسم، نقش شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی در ایجاد صلح و آرامش منطقه و مبارزه با استکبار و داعش در قالب دادستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، گزارش خبری، موشن گرافیک، برنامه ترکیبی، آیتم تلویزیونی و فیلمنامه (کامل داستانی و سریالی، طرح فیلمنامه مستند و فیلم کوتاه ١۸٠ ثانیه) ارسال کنند.

مقررات جشنواره

در بخش فیلم‌های کوتاه شرکت همه فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است. کلیه فیلم‌های کوتاهی که از سال ١٣٩۸ مضامین مرتبط (و با مدت زمان ۱۰۰ ثانیه الی ۳۵ دقیقه) تولید شده‌اند، می‌توانند در جشواره شرکت کنند.

متقاضیان لازم است مقررات فنی آثار را رعایت کرده و آثار خود را با رزولوشن حداقل ۷۲۰*۱۲۸۰، فریم ریت fps ۲۴ یا ۲۵ و با فرمت Mp4 ارسال کنند و علاوه بر آن فیلمنامه ارسالی باید با مدت زمان ۳ دقیقه و در سه صفحه‌ی ۸۴ و در ۲۱ سطر و فونت ۱۴ نازنین تایپ شده و با فرمت PDF در سایت جشنواره بارگذاری شود البته لازم به ذکر است که فیلنامه‌های کامل و سریال از این قاعده مستثنی هستند.

ثبت نام در جشنواره تنها به شیوه اینترنتی امکان‌پذیراست؛ بنابراین لازم است درخواست کنندگان با مراجعه به سایت‌ www.rassamisff.ir فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و کدرهگیری دریافتی به همراه کپی اثر بر روی DVD را به آدر دبیرخانه ارسال نمایند.

جوایز جشنواره

در بخش داخلی تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به همراه ۷۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای نفر اول، دیپلم افتخار به همراه ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای نفر دوم و دیپلم افتخار به همراه ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی برای نفر سوم و در بخش بین‌المللی نیز تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به همراه مجموع هزار یورو برای نفر برگزیده در نظر گرفته شده است.

گاه شمار جشنواره

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۲۱ مردادماه ۱۴۰۱ ارسال کنند و آثار پذیرفته شده در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ اعلام و جشنواره نیز در دیماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

نشانی دبیرخانه جشنواره

استان خوزستان، اهواز، میدان شهدا، خیابان نظام وفا، جنب کلانتری ۱۳، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان، مدیریت هنری و امور سینمایی شماره تماس ۴-۳۲۲۰۱۶۳۲-۰۶۱و ۰۹۱۸۵۶۶۱۶۵۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید