کد خبر:2371
پ

پیش‌بینی زمان پیک بعدی کرونا در گلستان

به گزارش تحرک نو، کبیر قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:بر اساس تجربیات پیک‌های قبلی کرونا با توجه به برابر شدن میزان بستری‌های جدید و ترخیص بیماران کرونایی در اغلب شهرهای استان، به قله رسیده‌ایم اما هنوز نمی‌توانیم به این قله اعتماد کنیم. در برخی از استان‌ها باوجود ثبات وضعیت کوتاه مدتی داشتند، دوباره با […]

به گزارش تحرک نو، کبیر قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت:بر اساس تجربیات پیک‌های قبلی کرونا با توجه به برابر شدن میزان بستری‌های جدید و ترخیص بیماران کرونایی در اغلب شهرهای استان، به قله رسیده‌ایم اما هنوز نمی‌توانیم به این قله اعتماد کنیم. در برخی از استان‌ها باوجود ثبات وضعیت کوتاه مدتی داشتند، دوباره با شیب افزایشی روبه‌رو شدند.

وی افزود: انجام واکسیناسیون در این مقطع، در طی مسیر به سمت قله بی‌اثر است اما می‌تواند شرایطی را فراهم آورد که فاصله بین این پیک با پیک بعدی بیشتر شود. هر چقدر پوشش واکسیناسیون تا پایان مرداد و شهریور بیشتر شود، فاصله زمانی بین پایان این پیک و پیک بعدی طولانی‌ خواهد شد

کبیر گفت:با رسیدن به پوشش واکسیناسیون مناسب، در پیک بعدی که پیش‌بینی می‌شود اواخر آبان و اوایل آذر رخ دهد، طول و ارتفاع پیک کم خواهد شد.

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد:بلحاظ رفتار ویروس در خانواده‌ای که یک نفر بیمار شده، همه اعضای خانواده آلوده‌ و اگر هم هنوز مبتلا نشدند، در معرض ابتلا قرار گرفتند و این افراد ارتباطات خود با دیگران محدود کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کلید مقابل را فعال کنید