کد خبر:2034
پ

نیاز به پایگاه‌های جدید امداد و نجات داریم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶ پایگاه امداد و نجات در استان فعال است، گفت: با توجه به وسعت استان و نوع حوادثی که با آن درگیر هستیم نیاز به ایجاد پایگاه‌های بیشتری در استان داریم.فرهاد میقانی با بیان عام‌المنفعه بودن اقدامات و خدمات این نهاد اظهار داشت:هنوز برخی […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶ پایگاه امداد و نجات در استان فعال است، گفت: با توجه به وسعت استان و نوع حوادثی که با آن درگیر هستیم نیاز به ایجاد پایگاه‌های بیشتری در استان داریم.
فرهاد میقانی با بیان عام‌المنفعه بودن اقدامات و خدمات این نهاد اظهار داشت:هنوز برخی از شهروندان هلال احمر را یک نهاد صرفا خدمات‌رسان در زمان حوادث و سوانح می‌دانند اما فعالیت‌های اجتماعی این نهاد بسیار گسترده بوده و حتی از ابتدای شیوع کرونا طرح‌های مختلفی را به اجرا درآورده است.

وی گفت:حضور رسانه‌ها در کنار جمعیت هلال احمر علاوه براینکه سبب معرفی و شناساندن بیشتر فعالیت‌های این نهاد می‌شود بلکه زمینه مشارکت و همراهی بیشتر مردم را با برنامه‌های این جمعیت فراهم خواهد کرد.

میقانی با اشاره به فعالیت جمعیت هلال احمر استان برای کمک به کنترل و مهار کرونا بیان داشت:از ابتدای همه‌گیری کرونا جمعیت هلال احمر استان با طرح‌های مختلف از جمله آمران سلامت، هاتفان امید، ناظران سلامت و غیره با استفاده از ظرفیت جوانان داوطلب در استان اجرا شده است که البته این طرح‌ها همچنان ادامه دارد.

وی گفت:ماه گذشته 500 میلیون تومان اعتبار حمایتی به جمعیت هلال احمر استان اختصاص پیدا کرد که همه این مبلغ را جذب کردیم. در زمینه کمک‌های دارویی و درمانی نیز قدم‌های خوبی برداشته شده و امیدواریم تا پایان مردادماه هم بخش دیگری از اعتبارات به هلال احمر استان تخصیص پیدا کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در بخش دیگر سخنانش درباره وضعیت پایگاه‌های امداد و نجات در استان اظهار داشت: در حال حاضر 16 پایگاه امداد و نجات که شامل 13 پایگاه جاده‌ای، 2 پایگاه کوهستانی و یک پایگاه دریایی بوده، در استان فعال است اما با توجه به گستردگی استان و انواع حوادثی که با آن درگیر هستیم نیاز به احداث پایگاه‌های جدید امداد و نجات در استان وجود دارد.

وی افزود:در حال حاضر به چند پایگاه جدید امداد و نجات نیاز داریم که البته راه اندازی آنها نیازمند مجوز سازمان امداد و نجات است با این حال ما پیگیر درخواست‌های استان در این زمینه تا رسیدن به نتیجه هستیم.

میقانی در ادامه یکی از ظرفیت‌های استان را بخش توانبخشی جمعیت هلال احمر عنوان کرد و گفت:در این بخش تجهیزات خوبی داریم و خدمات باکیفیتی هم ارائه می‌دهیم. ضمن اینکه با اعتبار حمایتی که به استان اختصاص داده شد در زمینه دارو و درمان و توانبخشی کارهای خوبی صورت گرفت.

وی ادامه داد:با توجه به فضای فیزیکی مناسبی که در اختیار داریم در صورت تأمین اعتبار، مرکز جامع توانبخشی استان را در گرگان ایجاد می‌کنیم. یکی دیگر از اقدامات هلال احمر، به روز کردن تجهیزات و نوسازی درمانگاه هلال احمر همزمان با داروخانه تحت پوشش بوده تا خدمات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید