کد خبر:3731
پ

نمایش مستند «وداع در تپه نقره ای» در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی روفیف ترکیه

مستند «وداع در تپه نقره ای» به کارگردانی هنرمندان گلستانی در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی روفیف ترکیه به نمایش گذاشته می شود. مستند «وداع در تپه نقره ای»، ساخته مهدی صاحبدل و یاشار کمیزی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران در بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره بین المللی روفیف در آنکارا ترکیه به نمایش […]

مستند «وداع در تپه نقره ای» به کارگردانی هنرمندان گلستانی در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی روفیف ترکیه به نمایش گذاشته می شود.

مستند «وداع در تپه نقره ای»، ساخته مهدی صاحبدل و یاشار کمیزی و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران در بخش مسابقه چهاردهمین جشنواره بین المللی روفیف در آنکارا ترکیه به نمایش در می آید.

این مستند پیش از این در پنج جشنواره بین المللی حاضر بوده و جایزه بهترین مستند دهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه امید و جایزه سوم مستند جشنواره فیلم رسام را نیز کسب کرده است.
این مستند داستان تلاش مردم شهر گمیشان که قرن ها شغل اصلی آنها صیادی بوده است و برای نجات شهر خود از ورود سیل (اوایل سال 98)، با یکدیگر متحد شدند و با دستان خالی سدی ابتکاری ساختند؛ و اگرچه موفق به جلوگیری از ورود آب به شهرشان شدند، اما هزینه جبران ناپذیری برای آن پرداختند، را به تصویر می کشد.

عوامل فیلم این فیلم مستند در بخش طراحی و ترکیب صدا را گیسو آزادروش،‌ تدوین سارا براتی، اصلاح رنگ و نور سهراب نوربخش و محمود نوری، عکاس مسعود کمی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران تشکیل می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید