کد خبر:6616
پ

نخبگان دانشگاه برای توسعه گلستان ایده‌های جدید ارائه کنند

سیدعلی مهاجر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در نشست هم‌اندیشی با شماری از استادان دانشگاه‌های گلستان با تاکید بر ضرورت استفاده از همه‌ی اندیشه‌ها برای شتاب به حرکت توسعه استان، از نخبگان دانشگاهی خواست با ایده‌های جدید و علمی به توسعه منطقه کمک کنند. 🔻برای تحقق این هدف، ۲۰ هیات اندیشه‌ورز با حضور […]

سیدعلی مهاجر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در نشست هم‌اندیشی با شماری از استادان دانشگاه‌های گلستان با تاکید بر ضرورت استفاده از همه‌ی اندیشه‌ها برای شتاب به حرکت توسعه استان، از نخبگان دانشگاهی خواست با ایده‌های جدید و علمی به توسعه منطقه کمک کنند.
🔻برای تحقق این هدف، ۲۰ هیات اندیشه‌ورز با حضور ۳۸۹ نخبه در حوزه‌های مختلف در معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری راه‌اندازی شده که تلاش می‌کنیم از این ایده‌ها برای رونق فعالیت بخش‌های گوناگون استفاده کنیم.
🔻برای استفاده از ظرفیت جامعه نخبگان، دست همکاری به سوی چهره‌های دانشگاهی دراز می‌کنیم تا با مشاوره آن‌ها در عرصه‌های مختلف به روند رو به رشد استان ادامه دهیم.
🔻مهاجر با اشاره به هوشیاری مردم گلستان در اغتشاشات اخیر، گفت: در این مدت اقدامات موثری برای برقراری امنیت و مقابله با این حوادث انجام شد که نمونه بارز آن برگزاری جشنواره اقوام ایران زمین است.
🔻عرصه فضای مجازی یکی از راه‌های دشمن برای ضربه‌زدن به جمهوری اسلامی به شمار می‌رود که باید برای مقابله با آن تدابیر لازم را اندیشید. دشمن از طریق جنگ نرم تلاش می‌کند در مردم و به‌خصوص جوانان نفوذ کند که در این شرایط باید آگاهی لازم را با گفت و گو به مردم و به ویژه جوانان منتقل کرد.
🔻معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان به الگوهای پیشرفت کشور اشاره کرده و گفت: در دوران دفاع مقدس “ما می‌توانیم” را به اثبات رساندیم که یک نمونه بارز آن شهید حسن طهرانی مقدم بود که پیشرفت‌ موشکی را برای اقتدار ایران به یادگار گذاشت.
🔻رهبر معظم انقلاب هم در سال ۱۳۹۰ جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن علیه کشور را مطرح و نسخه مقابله با آن را اقتصاد مقاومتی عنوان کردند که عمل به این رهنمود مهم، بهترین راه تداوم پیمودن خودکفایی و دستیابی به پیشرفت است.
🔸در این نشست تعدادی از استادان دانشگاه‌های استان، شنیدن نظرات نخبگان دانشگاهی برای کمک به حل بحران‌ها و توسعه از سوی مسئولان، تبیین شرایط انقلاب اسلامی در جامعه، به ویژه برای قشر دانشجو و برگزاری کرسی آزاد اندیشی را ضروری دانستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید