کد خبر:3091
پ

مونوکسید کربن ،مرگ خاموش

خبرنگارکرامتی:آتش نشانی کاری حساس و طاقت فرساست اما آتش نشانان با روحیه ایثار و فداکاری خویش لحظات سخت و دشوار را به شیرین‌ترین لحظات تبدیل می‌کنند. علیرضا درودی  معاونت عملیات سازمان آتش نشانی  خدمات ایمنی شهرداری گرگان هر سال بارش‌های پاییزی، شهر را عموما با چالش‌های مختلفی مواجه می‌کند و اگر این چالش ها به […]

خبرنگارکرامتی:آتش نشانی کاری حساس و طاقت فرساست اما آتش نشانان با روحیه ایثار و فداکاری خویش لحظات سخت و دشوار را به شیرین‌ترین لحظات تبدیل می‌کنند.

علیرضا درودی  معاونت عملیات سازمان آتش نشانی  خدمات ایمنی شهرداری گرگان هر سال بارش‌های پاییزی، شهر را عموما با چالش‌های مختلفی مواجه می‌کند و اگر این چالش ها به درستی مدیریت نشود، نظم شهری برهم خواهد خورد. بر همین اساس آتش نشانی گرگان همه ساله اقداماتی را برای برقراری نظم عمومی در شهر انجام می دهد.

علیرضا درودی درخصوص اقدامات آتش نشانی در فصل پاییز گفت: به عنوان اولین اقدام، آتش نشانی تعدادی تجهیزات احتیاط و پشتیبانی را که در فصل پاییز کارایی دارد، در ردیف عملیات قرار می دهد

وی درباره یکی از خطرات جدی فصل پاییز که شهروندان را تهدید می‌کند، عنوان کرد: گاز مونوکسید کربن یکی از اتفاقاتی است که در فصل پاییز بسیار شایع است و جان شهروندان بسیاری را به خطر می اندازد و حتی منجر به فوت خواهد شد، بر همین اساس سازمان آتش نشانی هرساله  اقداماتی را در این زمینه انجام می دهد.

او با اشاره به ارائه توصیه‌نامه‌های ضروری درخصوص گاز مونوکسیدکربن در میان شهروندان گفت:  امسال نیز در صورت اضطرار و افزایش خطرات ناشی از این گاز، مجددا مباحث آموزشی با همکاری رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

درودی درباره آمادگی آتش‌نشانی در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه، توضیح داد: به عنوان مثال شکستگی درختان و سقوط داربست‌های فلزی در هنگام وزش باد در فصل پاییز امری محتمل است و در صورت بروز حادثه آتش نشانی به موقع در محل حضور پیدا خواهد کرد. اما مسئله دیگر این است که داربست ها در سطح شهر مالک دارند و می توان با رعایت نکات ایمنی از سقوط آن ها جلوگیری کرد تا منجر به حوادث جبران ناپذیر نشود.

وی در ادامه به حضور همه جانبه سازمان آتش نشانی تاکید کرد و گفت: ایستگاه‌های آتش نشانی در سطح شهر در حال آماده باش هستند و حتی شهروندان می توانند در صورت بروز مشکل، سوالات خود را به صورت حضوری با نیروهای آتش نشانی مطرح کرده تا راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

درودی  درباره  همکاری و تعامل رسانه‌ها با سازمان آتش نشانی ذکر کرد: ارتباط دو سویه رسانه ها با سازمان آتش نشانی نقش به سزایی در آگاهی شهروندان ایفا خواهد کرد.

وی درپایان  گفت:  آتش نشانان، افراد خستگی ناپذیری هستند که با گذراندن شرایط سخت وارد این عرصه شده‌ و برای عکس العمل های سریع و به موقع در مواقع بحرانی آموزش دیده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید