کد خبر:1727
پ

مدیرعامل برق گلستان خبرداد:

هشدار قطع برق به مشترکان پرمصرف در گلستان  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان با بیان این که اخطارها و هشدارهای لازم به مشترکان پرمصرف داده شده است، گفت: در صورتی که این مشترکان مصرف برق را کاهش ندهند برق آنان قطع می‌شود. علی اکبر نصیری عصر در نشست خبری با تأکید بر ضرورت صرفه […]

هشدار قطع برق به مشترکان پرمصرف در گلستان

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان با بیان این که اخطارها و هشدارهای لازم به مشترکان پرمصرف داده شده است، گفت: در صورتی که این مشترکان مصرف برق را کاهش ندهند برق آنان قطع می‌شود.

علی اکبر نصیری عصر در نشست خبری با تأکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی به ویژه برق اظهار داشت: اگر هر مشترک فقط 10 درصد در مصرف برق صرفه جویی داشته باشد، یکهزار و 500 مگاوات برق صرفه جویی خواهد شد و می‌توان امیدوار بود تا اتفاقات خوبی رخ دهد.

وی گفت:راهکارهای مدیریت مصرف بسیار ساده است و مشترکان می‌توانند با خاموش کردن یک لامپ اضافی و تنظیم درجه کولر بر روی 26 درجه، کمک زیادی به شبکه تولید و توزیع برق خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت برق گلستان با اشاره به شناسایی مشترکان پرمصرف در استان بیان داشت:در استان 23 هزار مشترک پرمصرف داریم که اخطارها و هشدارهای لازم به آنها داده شده و در صورتی که نتوانند مدیریت مصرف داشته باشند، حتما برق این مشترکان قطع می‌شود.

وی ادامه داد:در حال حاضر میانگین مصرف استان 950 مگاوات است و در برخی روزها مانند روز گذشته 735 مگاوات مصرف داشتیم. در صورت همراهی مردم امیدواریم با گرم شدن هوا در روزهای آینده دچار خاموشی نشویم.

نصیری گفت:قطعی‌های خارج از نوبت‌های اعلام شده در دست ما نیست بلکه به جهت فشار های وارد شده فنی به نیروگاه‌ها است که به صورت هوشمند باعث قطعی برق می‌شود اما سعی می‌کنیم این موضوع کمتر شود.

وی با بیان اینکه بخشی از افزایش مصرف برق ناشی از فعالیت دستگاه‌های استخراج رمزارز است،افزود:در ماه‌های اخیر یکهزار و 400 دستگاه استخراج رمز ارز کشف شده است. همچنین سه مزرعه استخراج رمز ارز مجوزدار در شهرهای علی آباد، بندرگز و مینودشت قرار گرفته که برق آن‌ها تا آخر شهریور قطع است و نمی‌توانند استفاده‌ای داشته باشند. ضمن اینکه فعالیت سایر ماینرها نیز غیرقانونی و جرم است.

نصیری گفت:سعی داشتیم با ایجاد نیروگاه خصوصی و اصلاح و تعمیر شبکه نسبت به تامین برق استان تمام تلاش خود را داشته باشیم هر چند با همین میزان مصرف نیز شبکه توزیع میزان هزار و 546 مگاوات را تحمل کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید