کد خبر:6178
پ

لایحه افزایش عوارض ساختمانی شهر گرگان در کمیته انطباق به تصویب رسیده است/امکان تغییر نیست

فرماندار گرگان گفت: لایحه افزایش عوارض ساخت و ساز برای سال 1401 در کمیته انطباق به تصویب رسیده است و امکان تغییر یا اصلاح و رفع آن وجود ندارد. زندی به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ عیسی پایین‌محلی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات ساخت و ساز در شهر گرگان که با حضور حسین علیقلی‌زاده، […]

فرماندار گرگان گفت: لایحه افزایش عوارض ساخت و ساز برای سال 1401 در کمیته انطباق به تصویب رسیده است و امکان تغییر یا اصلاح و رفع آن وجود ندارد.

زندی به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ عیسی پایین‌محلی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات ساخت و ساز در شهر گرگان که با حضور حسین علیقلی‌زاده، مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری گلستان، رئیس انجمن انبوه‌سازان استان و نمایندگانی از شهرداری گرگان برگزار شد، با اشاره به انتقاداتی که انبوه‌سازان نسبت به افزایش عوارض ساخت و ساز دارند، اظهار کرد: در این زمینه نقدها و گلایه‌هایی وجود دارد که باید در جلسات کارشناسی آنها را بررسی و برطرف کنیم.

فرماندار گرگان خاطرنشان کرد: لایحه افزایش عوارض ساخت و ساز برای سال 1401 در کمیته انطباق به تصویب رسیده است و امکان تغییر یا اصلاح و رفع آن وجود ندارد. 

وی افزود: اگر افزایش عوارض منجر به رکود بخش مسکن، کاهش درآمدهای شهرداری، افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم شده است باید راهکاری قانونی ولو اگر سخت و طولانی هم باشد، پیگیری کنیم.

پایین‌محلی ادامه داد: از سوی دیگر اگر این تسهیل‌گری برای فعالیت انبوه‌سازان انجام نشود به مرور سبب خروج سرمایه از شهر و استان خواهد شد که مطمئناً کسی با آن موافق نیست.

وی گفت: برای بررسی بیشتر و پیدا کردن راهکاری قانونی برای برطرف کردن چالش‌های پیش رو، یک بازه زمانی 15 روزه تعیین شد تا براساس آیتم‌های مختلفی مانند قیمت زمین، قیمت ساخت، قیمت فروش، سود دوران مشارکت و … بتوانیم به یک جمع‌بندی کارشناسی برسیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید