کد خبر:2765
پ

طرح هادی ۱۰۰ روستای گلستان امسال بازنگری می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به دو برابر شدن اعتبارات طرح هادی در سال جاری گفت: امسال طرح هادی بیش از ۱۰۰ روستای گلستان بازنگری شده و در ۲۰۰ روستا اجرای طرح خواهیم داشت. به گزارش تحرک‌نو،سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: گلستان، استانی حادثه خیز است و در سال گذشته ۱۰۰ […]

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به دو برابر شدن اعتبارات طرح هادی در سال جاری گفت: امسال طرح هادی بیش از ۱۰۰ روستای گلستان بازنگری شده و در ۲۰۰ روستا اجرای طرح خواهیم داشت.

به گزارش تحرک‌نو،سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: گلستان، استانی حادثه خیز است و در سال گذشته ۱۰۰ زلزله در استان ثبت شده لذا یکی از فعالیت های اصلی بنیاد مسکن طی هفت ماه گذشته، نوسازی بافت‌های فرسوده بوده است زیرا ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان کم دوام و بی‌دوام هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: مردم باید برای نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی خود به بنیاد مسکن مراجعه کنند و از تسهیلات قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲۰ ساله و ضمانت زنجیره ای جهت نوسازی خانه های خود استفاده کنند.

حسینی ادامه داد: در ۲۵ شهر استان که کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد هم پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی انجام می‌شود.

وی افزود: در طرح نوسازی که از سال ۱۳۸۴ شروع شده تاکنون ۸۵ هزار واحد در استان نوسازی شده است و امروز شاخص برخورداری از خانه‌های مقاوم در استان گلستان ۵۷ درصد است که حدود ۹ درصد از شاخص کشوری بالاتر است.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان اضافه کرد: اگر مردم استقبال بیشتری داشته باشند و برای نوسازی منزل خود اقدام کنند، می توانیم شاخص را در افق ۱۴۰۴ به بالاتر از ۷۰ درصد برسانیم.

حسینی بیان کرد: از دهه فجر سال ۹۹ تا هفته دولت ۱۴۰۰، تعداد سه هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح‌های مختلف با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید و کلنگ ساخت دو هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی جدید هم با اعتبار بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان به زمین زده شد که مجموع این اعتبارات با سهم آورده متقاضیان به بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان در مورد طرح هادی گفت: ۱۰۰ درصد روستاهای استان طرح هادی مصوب دارند که افق ۱۰ ساله ۴۰۵ روستا به پایان رسیده و نیازمند بازنگری است.

وی گفت: بنیادمسکن آمادگی کامل در تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی دارد اما محدودیتی که باعث طولانی شدن فرایند می‌شود، بحث اعتبارات است که خوشبختانه امسال اعتبارات خوبی جهت بازنگری طرح های هادی جذب شده است.

وی با اشاره به دو برابر شدن اعتبارات طرح هادی در سال جاری ادامه داد: امسال طرح هادی بیش از ۱۰۰ روستا بازنگری می‌شود و در ۲۰۰ روستا اجرای طرح هادی را خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید