کد خبر:5119
پ

شناسایی ۱۱ نمونه طلا با عیار کمتر از ۱۸ در گلستان

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های استاندارد گلستان گفت:حدود ۱۱ نمونه طلا با عیار کمتر ۱۸ در طرح نظارت استاندارد بر مراکز عرضه مصنوعات طلا در استان شناسایی شد. به گزارش تحرک نو،مهدیس مسیبی اظهار کرد:در طرح نظارت بر عرضه و توزیع مصنوعات طلا ۳۲ نمونه مصنوع طلا دارای کد شناسایی از واحد‌های صنفی شهرستان‌های گرگان و […]

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های استاندارد گلستان گفت:حدود ۱۱ نمونه طلا با عیار کمتر ۱۸ در طرح نظارت استاندارد بر مراکز عرضه مصنوعات طلا در استان شناسایی شد.

به گزارش تحرک نو،مهدیس مسیبی اظهار کرد:در طرح نظارت بر عرضه و توزیع مصنوعات طلا ۳۲ نمونه مصنوع طلا دارای کد شناسایی از واحد‌های صنفی شهرستان‌های گرگان و بندرترکمن گرفته و برای تعیین عیار و بررسی میزان مطابقت با استاندارد ملی،به آزمایشگاه عیارسنجی ارسال شد.

وی گفت:از میان این نمونه‌ها، ۲۱ نمونه مطابق با استاندارد ملی و ۱۱ نمونه، مغایر با استاندارد ملی بود.

مسیبی افزود:از بین نمونه‌های مغایر، ۴ نمونه دارای نقص جزئی، ۶ مورد دارای نقص عمده و یک مورد دارای نقص بحرانی بود که نتیجه آزمون‌ها به همراه اخطار قانونی به کارگاه‌های سازنده داخل استان و نیز اداره‌های کل استاندارد آن دسته از کارگاه‌هایی که خارج از استان بودند،ارسال شد.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های استاندارد بیان کرد:با توجه به اینکه طلا به عنوان یک کالای استراتژیک رابطه مستقیم با اقتصاد جامعه دارد، نظارت بر عیار و استاندارد آن به طور ویژه در دستور کار استاندارد قرار دارد.

وی اذعان کرد:پارسال ۵۱ مورد بازرسی و ۳۹ مورد نمونه برداری از کارگاه‌های طلاسازی استان انجام شد که از این بین ۳۷ درصد مصنوعات مطابق با استانداردو ۶۳ درصد مغایر با استاندارد ملی طلا بود.

مسیبی گفت:شهروندان هنگام خرید طلا به کد ساخت روی آن دقت کنند و با قرار دادن حرف لاتین G که حرف اول کلمه gold به معنی طلاست در کنار کد ساخت حک شده روی طلا و ارسال آن به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، شخصا از اصالت و اعتبار نشان استاندارد آن اطمینان حاصل کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید