کد خبر:6214
پ

 شرکت‌های واجد شرایط واردات خودرو تا چند هفته آینده مشخص می‌شوند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص آخرین وضعیت واردات خودرو، با بیان این که برخی از واحدهای متقاضی شرایط واردات خودرو را ندارند، اظهار داشت: تا چند هفته آینده شرکت‌های واجد شرایط مشخص می شوند. سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی بندرگز به خبرنگاران گفت: آیین نامه واردات خودرو در […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص آخرین وضعیت واردات خودرو، با بیان این که برخی از واحدهای متقاضی شرایط واردات خودرو را ندارند، اظهار داشت: تا چند هفته آینده شرکت‌های واجد شرایط مشخص می شوند.

سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی بندرگز به خبرنگاران گفت: آیین نامه واردات خودرو در دولت مصوب شده و شرایطی برای واردات خودرو پیش بینی شده که نزدیک به ۳۰۰ کسب و کار درخواست دادند که این واردات را انجام دهند.

وی افزود: برخی از این واحدها شرایط واردات خودرو را ندارند و تا چند هفته آینده شرکت‌های واجد شرایط مشخص می شود.

فاطمی امین همچنین گفت: تلاش فعالان اقتصادی در شرایط کنونی برای حفظ و ارتقای تولید در واحدهای تولیدی شایسته قدردانی است.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با حمایت‌های دولت سیزدهم، تولید صنعت فولاد کشور به ثبات رسیده و نیاز همه واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه برطرف شده است.

فاطمی امین  به حمایت‌های انجام‌شده از پتروشیمی نیز اشاره کرد و گفت: از اوایل اردیبهشت امسال حمایت از واحدهای فعال این بخش آغاز شده تولید چند ماه اخیر به اندازه یکسال رشد داشته است.

به گفته وی، کمبود سرمایه در گردش، تامین نشدن به موقع مواد اولیه و بازاریابی (تجارت) از مهم ترین مشکلات صنایع پتروشیمی کشور است.

وی هدف از سفر به گلستان را دیدار با صنعت‌گران و مسئولان و بررسی مشکلات این استان اعلام کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت که صبح امروز شنبه از طریق زمینی وارد گلستان شد، در بدو ورود به استان از یک واحد تولیدی پتروشیمی در شهرک صنعتی بندر گز بازدید کرد و سپس  برای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرخنکلاته راهی گرگان شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید