کد خبر:5901
پ

ستاندار گلستان گفت: یکی از مزیت‌های رقابتی و برتر تاتارستان و گلستان ظرفیت‌‌های کشاورزی است و اقدامات مشترک می‌تواند در توسعه کشاورزی دوطرف موثر باشد.

به گزارش زندی ازتحرک نو، علی‌محمد زنگانه در جلسه مذاکرات هیات تجاری، اقتصادی جمهوری تاتارستان در گرگان، اظهار کرد: مذاکرات نشان می‌دهد مباحث توسعه حمل و نقل زمینی،دریایی و ریلی یا همان کریدور شمال به جنوب مورد نظر و تاکید دو طرف قرار دارد. استاندار گلستان بیان کرد: مسیر دریای خزر و ایران یکی از […]

به گزارش زندی ازتحرک نو، علی‌محمد زنگانه در جلسه مذاکرات هیات تجاری، اقتصادی جمهوری تاتارستان در گرگان، اظهار کرد: مذاکرات نشان می‌دهد مباحث توسعه حمل و نقل زمینی،دریایی و ریلی یا همان کریدور شمال به جنوب مورد نظر و تاکید دو طرف قرار دارد.

استاندار گلستان بیان کرد: مسیر دریای خزر و ایران یکی از بهترین مسیرهای مبادله کالا و حمل و نقل است که می‌تواند شرایط تجارت و اقتصاد را در منطقه آسیای میانه و کشورهای «سی آی اس» متحول کند.

زنگانه افزود: یکی از مزیت‌های رقابتی و برتر تاتارستان و گلستان در موضوع کشاورزی و شیلات ظرفیت گلستان یک ظرفیت کم نظیری است و توانمندی گلستان در این عرصه بسیار بالا است.

استاندار گلستان بیان کرد: در استان گلستان 94 هزار مسکن ساخته شود و در همکاری مشترک صنعت ساختمان و استفاده از توانمندی‌های دوطرف در حوزه مواد اولیه و ساخت ساختمان می‌توانیم همکاری مشترک را داشته باشیم.

زنگانه گفت: در بخش گردشگری گلستان و کازان و تاتارستان از ظرفیت‌های بی نظیری برخوردار است و به طور قطع ظرفیت‌های استان گلستان که هشت اقلیم را در خود دارد می‌تواند مورد استقبال گردشگران تاتارستانی قرار گیرد.

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به ظرفیت‌های تاتارستان می‌توانیم اقدامات گردشگری متفاوتی را به صورت مشترک رقم بزنیم.

استاندار گلستان گفت: موضوع گردشگری سلامت یکی از حوزه‌هایی است که استان گلستان دارای ظرفیت‌های فراوانی است و در بخش‌های داروسازی، درمان و مباحث بهداشتی همکاری‌های خوبی را شاهد باشیم.

زنگانه گفت: با توجه به توسعه تاتارستان در صنایع پتروشیمی و صنعت نفت در توسعه پتروشیمی گلستان و اقدامات حوزه نفت و گاز می‌توانیم همکاری مشترک خوبی را شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: اجرای طرح‌های صنعتی با مشارکت بخش خصوصی می‌تواند یکی از محورهای مشترک همکاری ما باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید