کد خبر:2901
پ

ساخت مسکن جوانان در گلستان سرعت می گیرد

مدیر کل بنیاد مسکن گلستان گفت:با مشارکت منابع طبیعی استان ،طرح ساخت مسکن جوانان با همت بیشتر پیگیری می شود.به گزارش خبرنگار تحرک نو، مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: در راستای اجرای طرح تامین مسکن جوانان و ثبت نام ۱۷ هزار نفری متقاضیان این طرح، حدود ۴ هزار نفر از متقاضیان خودمالک که زمین مورد […]

مدیر کل بنیاد مسکن گلستان گفت:با مشارکت منابع طبیعی استان ،طرح ساخت مسکن جوانان با همت بیشتر پیگیری می شود.
به گزارش خبرنگار تحرک نو، مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: در راستای اجرای طرح تامین مسکن جوانان و ثبت نام ۱۷ هزار نفری متقاضیان این طرح، حدود ۴ هزار نفر از متقاضیان خودمالک که زمین مورد نیاز را در روستا‌ها داشتند، اقدامات قانونی و اداری صورت گرفت.

سید محمد حسینی ادامه داد: این افراد در مرحله معرفی به بانک هستند تا از تسهیلات قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی بهره‌مند شوند.

وی افزود: در روش دیگر اجرای این طرح که مربوط به متقاضیان بدون زمین است، بنیاد ملزم به تامین زمین مناسب برای اجرا طرح است.

وی گفت: مقرر است از اراضی در اختیار بنیاد، اراضی بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی استان مانند آموزش و پرورش، مخابرات، ورزش و جوانان و اراضی ملی واقع در محدوده روستا‌های هدف طرح، که ۲۰۰ روستا در مرحله اول است، استفاده شود.

حسینی گفت: در خصوص اراضی ملی مستلزم اجرای ماده ۴ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن از طریق مشارکت منابع طبیعی استان هستیم.

وی گفت: با جلسه امروز مقرر شد روند اجرای این ماده قانونی در روستا‌های هدف طرح مسکن جوانان با جدیت و همت بیشتر دو دستگاه در بازه زمانی چند ماهه صورت گیرد.

حسینی گفت: با اجرای این طرح مهم و تاثیرگزار، شاهد خانه دار شدن جوانان، زوج‌های جوان، مستاجران و علاقه‌مندان سکونت در روستا‌ها خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =

کلید مقابل را فعال کنید