کد خبر:12488
پ
رییس کل دادگستری گلستان:

رییس کل دادگستری گلستان خبرداد؛ حمایت قضایی از اجرای طرح تله کابین در گرگان

رییس کل دادگستری گلستان گفت: اجرای طرح تله کابین گرگان در صورت اخذ مجوزهای قانونی مورد حمایت قرار خواهد گرفت. به گزارش تحرک نو، حیدر آسیابی با تاکید بر اینکه وظیفه ما تضمین امنیت سرمایه گذاری در استان است اظهار کرد: تعامل و همدلی بین دستگاهی که در استان وجود دارد منجر به حل مشکل […]

رییس کل دادگستری گلستان گفت: اجرای طرح تله کابین گرگان در صورت اخذ مجوزهای قانونی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

به گزارش تحرک نو، حیدر آسیابی با تاکید بر اینکه وظیفه ما تضمین امنیت سرمایه گذاری در استان است اظهار کرد: تعامل و همدلی بین دستگاهی که در استان وجود دارد منجر به حل مشکل ابر پروژه‌هایی مانند پتروشیمی و جزیره آشوراده پس از چند دهه شده است و این هم افزایی به سرمایه گذاران اطمینان خاطر را می‌دهد که می‌توانند با خیال آسوده در استان سرمایه گذاری کنند و از حمایت‌های قضایی و اجرایی برخوردار باشند.

وی افزود: بارها اعلام کرده‌ایم از سرمایه گذاری مشروع با قاطعیت حمایت می‌کنیم و در این جلسه مشترک برای حل مشکلات بخش گردشگری استان تلاش می‌کنیم زیرا رونق اقتصادی استان درگرو حمایت و تقویت این بخش است.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: در موضوع تله کابین گرگان در این جلسه مصوب شد، اداره کل محیط زیست استان ظرف یک ماه از سازمان محیط زیست، مجوزهای زیست محیطی این پروژه را پیگیری و تعیین تکلیف کند و طرح تله کابین اگر مجوزهای قانونی را بگیرد قطعاً ما نیز حامی آن خواهیم بود.

وی یادآور شد: گلستان بهشت گمشده گردشگری کشور است و اگر تعاملات و برنامه ریزی ها در بخش گردشگری و سرمایه گذاری به خوبی انجام پذیرد سبب رونق استان خواهد شد.

آسیابی گفت: برای طرح گردشگری جزیره آشوراده هم قرار شد اردوگاه دانش آموزی متعلق به آموزش و پرورش و مسیر اسکله تا قلعه روس‌ها طبق ضوابط و چارچوب‌های محیط زیست بهسازی شود.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: قرار شد عملیات اجرایی تله کابین علی آبادکتول با توجه به اینکه همه مجوزها را دریافت کرده است، در سفر رییس جمهور آغاز شود.

علی محمد زنگانه افزود: در مورد تله کابین گرگان هم با توجه به نظر فنی خوبی که محیط زیست استان گلستان در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ صادر کرده بودند با رعایت چارچوب‌ها مانند قطع نکردن درخت و سایر توصیه‌هایی که در آن نامه شده بود، قرار شد محیط زیست گلستان در تعامل با محیط زیست کشور بر اساس مصوبه این کارگروه، پیگیری لازم را انجام دهد و به مدت یک ماه مجوزهای لازم را بگیرد.

وی ادامه داد: در باره طرح طبیعت گردی و گردشگری آشوراده هم با توجه به اینکه دستور ویژه رییس جمهور بود و همه الزامات و مجوزهای قانونی صادر شده، تاکید شد دستگاه‌ها شامل آموزش و پرورش، ماهیان خاویاری، بنیاد مسکن، میراث فرهنگی و گردشگری اقدامات لازم را تا سفر رییس جمهوری انجام برسانند تا در حضور رییس جمهور در محل جزیره و خلیج گرگان، هم کانال آبرسان، اسکله گردشگری آشوراده، مسیر لایروبی شده بین اسکله و جزیره را افتتاح کنیم و هم عملیات اجرایی طرح طبیعت گردی را در ۲۲ هکتاری پرنده نگری و طبیعت گردی و ۱۹ هکتاری بنیاد مسکن و ۲۴ هکتاری متعلق به ماهیان خاویاری را آغاز کنیم.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه گفت: برای حل مشکلات هتل‌های استان به ویژه دو هتل که در محور ناهارخوران دچار مشکل شده‌اند هم در این کارگروه مصوب شده تا با رفع موانع حقوقی و اجرایی برای فعال شدن این ظرفیت‌ها اقدام کنیم.

به گفته زنگانه، از اواخر سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش ۲۵ درصدی ماندگاری مسافران در استان هستیم و اگر می‌خواهیم استان را به عنوان مقصد گردشگری داشته باشیم باید ظرفیت‌های این هتل‌ها که الان آماده هست حمایت و پشتیبانی کنیم.

استاندار گلستان از دادگستری استان نیز برای حمایت از سرمایه گذاری و رفع موانع حقوقی پروژه‌های استان قدردانی کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید