کد خبر:7618
پ

رقابت ۷۴ اسب در مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس

روز نخست هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۷۴ راس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در هفت کورس شامل ۵ دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری عصر امروز پنجشنبه با حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. نازنین زهرا احمدی به گزارش […]

روز نخست هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۷۴ راس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در هفت کورس شامل ۵ دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری عصر امروز پنجشنبه با حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

نازنین زهرا احمدی به گزارش ایرنا، در دور نخست هفته سیزدهم این مسابقات، ۱۱ راس اسب سه ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “شیلان امید” زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های “پرنس آی قائمی” و “یامان گوگ” به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ کلاس ۶ بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب “سه سوت” اول شد و اسب‌های “قاهره” و “آی آلتین” به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم روز نخست هفته سیزدهم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس بازهم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ کلاس ۶ بود که با شرکت ۱۲ راس اسب و به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب “آل نورا ۲” با پیشی‌گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های “کاسپین هج” و “لوکو” به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس سه بود و با شرکت هفت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب “اسکای دنسر” سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های “تاواریش” و “لاکچری” به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور پنجم این مسابقات نیز میان اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس پنج بود که با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب “کوین استوری” اول شد و اسب‌های “ریو ریوا” و “مکس”به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ کلاس سه بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب “کوئین بولت” سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های “تاوا نورا” و “مای سان” به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور هفتم و پایانی روز نخست هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از چهار ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب “دومان گلیداغ” اول شد و اسب‌های “آی یل شاد” و “هیوا بهزاد” به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته سیزدهم این مسابقات در پایان ۵ میلیارد و ۲۸۹ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

قرار است روز دوم این هفته از مسابقات سوارکاری کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس عصر فردا جمعه ۱۴ بهمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شود.

مطابق برنامه تدوین شده از سوی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است، مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس تا پایان اسفند روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته باحضور تماشاگران برگزار شود.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید