کد خبر:7505
پ

رشد ۲۲ درصدی صادرات غیر نفتی گلستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در ۱۰ ماه اول امسال میزان صادرات غیرنفتی استان با رشد ۲۲ درصدی به ۱۸۱ میلیون دلار رسید و ۳۲ کشور ، هدف صادرات محصولات گلستان هستند. به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ درویشعلی حسن‌زاده در نشست گروه خبری فجر گلستان با بیان اینکه در دهه فجر ۴۰ […]

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در ۱۰ ماه اول امسال میزان صادرات غیرنفتی استان با رشد ۲۲ درصدی به ۱۸۱ میلیون دلار رسید و ۳۲ کشور ، هدف صادرات محصولات گلستان هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ درویشعلی حسن‌زاده در نشست گروه خبری فجر گلستان با بیان اینکه در دهه فجر ۴۰ برنامه متنوع در حوزه صمت برگزار می‌شود، اظهار کرد: در دهه فجر ۳۴ طرح با ارزش ۵۴۹ میلیارد تومان و اشتغال ۷۰۱ نفر ایجاد، احیاء، افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی گفت: در ۱۰ ماه اول امسال میزان صادرات غیرنفتی استان با رشد ۲۲ درصدی به ۱۸۱ میلیون دلار رسید و ۳۲ کشور ، هدف صادرات محصولات گلستان هستند.

وی بیان کرد: در ۱۰ ماه اول سال جاری ۱۱۵ بازرسی از اصناف و بازار انجام شده که ۳۴۸۲ پرونده تخلفاتی به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان تشکیل شد.

ه گفته مدیر کل صمت گلستان، در ۱۰ ماهه نخست امسال ۷۴ پرونده قاچاق با ارزش ۵/۹ میلیارد تومان کشف شد.

حسن زاده بیان کرد: سهم صنعت، معدن و تجارت از اشتغال استان ۱۰ هزار شغل است که تا در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۸۹ درصد آن محقق شد.

وی از پرداخت ۴۲۱ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.

حسن زاده گفت: در ۱۰ ماه امسال ۸۳ پروانه بهره‌برداری به ارزش هزار و ۳۳۵ میلیارد تومان با اشتغال هزار و ۳۷۹ نفر، هشت هزار و ۲۶۵ پروانه کسب اصناف، ۲۸۷ جواز تاسیس جدید با سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۱۵۱ میلیارد تومان با اشتغال هفت هزار و ۴۴۹ نفر و ۶۵ پروانه بهره‌برداری معدن با ارزش ۳۴۹ میلیارد تومان با اشتغال هزار و ۸۵۰ نفر در استان صادر شد.

مدیر کل صمت گلستان همچنین گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۶ واحد نیمه فعال در استان فعال شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید