کد خبر:1938
پ

رسیدگی سریع به پرونده تبرکِشی در گرگان/متهم در بازداشت موقت است

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که روند قضایی رسیدگی به پرونده تبرکشی گرگان سریع خواهد بود،گفت: فعلاً فرد در بازداشت موقت و تحت نظر پلیس آگاهی گلستان است. حیدر آسیابی اظهارکرد:اطلاع رسانی نباید موجب یاس و ناامیدی و التهاب در جامعه شود بلکه باید نقد منصفانه و با هدف پیشبرد و اصلاح امور […]

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که روند قضایی رسیدگی به پرونده تبرکشی گرگان سریع خواهد بود،گفت: فعلاً فرد در بازداشت موقت و تحت نظر پلیس آگاهی گلستان است.

حیدر آسیابی اظهارکرد:اطلاع رسانی نباید موجب یاس و ناامیدی و التهاب در جامعه شود بلکه باید نقد منصفانه و با هدف پیشبرد و اصلاح امور باشد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود:انتقال به موقع و درست اخبار می‌تواند از بروز شایعه جلوگیری کند زیرا گاهی با ۱۰ خبر صحیح هم نمی‌توان آن را اصلاح کرد.

وی در خصوص اطاله دادرسی هم بیان کرد:میانگین رسیدگی به پرونده‌ها در استان ۸۱ روز بوده و در دادسراها ۴۴ روز،محاکم کیفری ۷۳ روز، حقوقی ۸۲ روز و دادگاه‌های بخش ۵۶ روز است.

آسیایی گفت:اطلاله دادرسی در سال جاری نسبت به سال قبل در مجموع ۶.۸ درصد کاهش یافته و میانگین ورودی‌ها به شعب غالباً کمتر از ۲۰۰ پرونده است.

رئیس کل دادگستری گلستان در خصوص حادثه تبرکشی روزهای اخیر در گرگان،ادامه داد:این فرد بازداشت موقت بوده و بررسی بیشتر تحویل پلیس آگاهی است و منتظر گزارش پلیس هستیم.

وی افزود:خانواده اولیای دم شناسایی شده و تاکنون دو نفر از مصدومان حادثه شکایت خود را اعلام کرده‌اند.

طبق گفته آسیابی،فیلم‌های منتشر شده از حادثه در دست بررسی است و تلاش می‌کنیم در اسرع وقت آن را به نتیجه برسانیم و روند قضائی پرونده سریع اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه کرد:تمامی مراحل دادرسی از جمله صدور کیفرخواست و غیره به اطلاع همگان خواهد رسید.

وی بیان کرد:ضرب و جرح عمدی در استان ۱۶ درصد کاهش داشته و چون چند اتفاق دانه درشت اتفاق افتاده، خود را نشان نداده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید