کد خبر:7951
پ

ذخیره سازی کود های سرک برای حفظ امنیت غذایی کشاوزران گلستانی

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار و۶۰۰ تن کود ازته و دو هزار و۸۰۰ تن کود کلرور پتاسیم در انبار های استان ذخیره سازی شده است تا کشاورزان برای تهیه کود مورد نیاز خود نگرانی نداشته باشند. سید صمد ضیائی اظهار کرد: تغذیه  گیاهی از عوامل […]

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار و۶۰۰ تن کود ازته و دو هزار و۸۰۰ تن کود کلرور پتاسیم در انبار های استان ذخیره سازی شده است تا کشاورزان برای تهیه کود مورد نیاز خود نگرانی نداشته باشند.

سید صمد ضیائی اظهار کرد: تغذیه  گیاهی از عوامل موثر و مهم در تولید محصولات کشاورزی محسوب می شود.

وی افزود: حاکم شدن آرامش در جامعه کشاورزی و دلگرم شدن کشاورزان برای مدیریت بهتر در امر تولید، ذخیره سازی و مصرف به موقع کود های سرک برای محصولات اساسی پائیزه را می طلبد.

وی در ادامه افزود:  تدابیر لازم توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور اندیشیده شده و کود اوره و کلرور پتاسیم هم به اندازه کافی تامین و  تدارک دیده شده است.

ضیائی گفت: با اجرای سیاست ها و راهبرد های دفتر مرکزی شرکت در حمل و ارسال کود از مبادی و پتروشیمی های کشور به این استان و همچنین کیسه گیری و روان سازی کود های فله روزانه حدود۵۰۰-۴۵۰ تن حتی در ایام تعطیل از  انبارهای سازمانی این شرکت تاکنون کم سابقه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار و۶۰۰ تن کود ازته و  دو هزار و۸۰۰ تن کود کلرور پتاسیم در انبار های استان ذخیره سازی شده  است تا کشاورزان برای  تهیه کود مورد نیاز خود نگرانی نداشته باشند.

ضیائی با بیان  این که کشاورزان باید برای افزایش کارایی مصرف این کود ها با توجه به پیش بینی های هواشناسی، نسبت به مصرف کود سرک به مزارع خود اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید