کد خبر:3181
پ

دو درصد مشترکان صنعت برق بی توجه به مدیریت مصرف

دو درصد از مشترکان صنعت برق همچنان لزوم رعایت مدیریت مصرف را جدی نگرفته‌اند و براین اساس و طبق قانون باید هزینه مصرف مازاد خود را پرداخت کنند. لزوم توجه به مدیریت مصرف صحیح انرژی و به خصوص انرژی برق هم مورد تاکید قرار دارد.چندی پیش و در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت رییس جمهور […]

دو درصد از مشترکان صنعت برق همچنان لزوم رعایت مدیریت مصرف را جدی نگرفته‌اند و براین اساس و طبق قانون باید هزینه مصرف مازاد خود را پرداخت کنند.

لزوم توجه به مدیریت مصرف صحیح انرژی و به خصوص انرژی برق هم مورد تاکید قرار دارد.
چندی پیش و در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت رییس جمهور بر ضرورت مدیریت تولید، تامین و مصرف برق کشور را مورد تاکید قرار داده و خواستار تهیه طرح جامع نیازهای کشور به انرژی شد.
این تاکیدها بیانگر آن است که همه ارکان کشور و به خصوص مشترکان باید به رعایت صرفه جویی و پرهیز از اسراف توجه جدی داشته باشند تا هم علاوه بر کاهش مصرف در سایه مصرف بهینه مشمول هزینه های گزافی که قانون برای مشترکان پرمصرف درنظر گرفته نشوند.

طبق بررسی های انجام شده ۸۵ درصد از مشترکان صنعت برق توجه جدی به رعایت الگوی مدیریت مصرف داشته اند.

براین اساس آنها قبض هایی با مبالغ ۳۰ هزار تومان و کمتر دریافت کرده‌اند.

۱۳ درصد مشترکان نیز به دلیل مصرفی تا ۲ برابر الگوی تعیین شده برای مصرف در هر منطقه قبض هایی کمتر از ۲۰۰ هزار تومان دریافت کرده اند.

بنا به گفته قبلی سخنگوی صنعت برق این افراد اگر بیشتر صرفه جویی کنندمی توانند قبض های کمتری دریافت کرده و مشترک کم مصرف باشند.

اما در این بین ۲ درصد مشترکان هستند که هنوز نسبت به رعایت صرفه جویی با وجود تاکیدهای فراوان بی توجهی دارند و همین امر سبب شده برق آنها بدون یارانه محاسبه شده و مبالغ بیش از حدی دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی نیروی برق گلستان گفت: متوسط قبض این دسته از مشترکان ۳۰ هزار تومان بود که با رعایت بیشتر می توانند قیمت کمتری پرداخت کنند.

علی اکبر نصیری افزود:حدود ۲.۶ درصد از مشترکان کشور جزو مشترکان پرمصرف بودند که بیش از دو برابر الگوی منطقه ای مصرف کرده بودند.

وی ادامه داد: برای این دسته از مشترکان قبض با قیمت بالاتری صادر شده و اینها برای رسیدگی ابتدا مطمئن شوند که مصرف آنها درست بوده و برای اینکار می توانند به شرکت های توزیع در سراسر استان مراجعه کرده و از مصرف خود اطمینان حاصل کنند.

اکنون چنین به نظر می رسد که مشترکان پرمصرف باید عادت بد خود را ترک کرده تا مشمول هزینه های نسبتا سنگین نشوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید