کد خبر:6100
پ

دستگیری متهمان كلاهبرداري اينترنتي در گلستان

فرگل زندی به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی گلستان، سردار «سعيد دادگر» در تشریح این خبر بیان داشت: در پایش های مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، وب سایتی که در زمینه كلاهبرداري و اجاره كارت هاي بانكي فعالیت می‌کرد رصد و پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت. فرمانده انتظامی گلستان افزود: […]

فرگل زندی به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی گلستان، سردار «سعيد دادگر» در تشریح این خبر بیان داشت: در پایش های مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، وب سایتی که در زمینه كلاهبرداري و اجاره كارت هاي بانكي فعالیت می‌کرد رصد و پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان افزود: با تحقیقات و بررسی‌های فنی و اطلاعاتی، نهایتاً گردانندگان این وب‌سایت که در یکی از استان های شمالی فعالیت می کردند، شناسایی و در بررسی حساب‌های بانکی مختلف مرتبط با این پرونده، مشخص شد بالغ ‌بر 14 میلیارد ریال گردش مالی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: متهمان که از کارت و حساب بانکی دیگران جهت دریافت مبالغ واریزی مالباختگان سوءاستفاده می‌کردند، با خیال کسب درآمدهای نجومی در فضای مجازی، اقدام به راه‌اندازی این سایت کرده بودند.

دادگر تصریح کرد: در این پرونده تعداد 2 متهم پس از هماهنگی با مرجع قضایی دستگیر و در اعترافاتشان این‌گونه اظهار کردند که از کارت‌های بانکی متعلق به سایر شهروندان برای دریافت وجوه استفاده می‌کردند.

وی با اشاره به معرفي متهمان به مراجع قضائي، خاطر نشان كرد: اجاره دادن کارت‌های بانکی یعنی مشارکت در جرم، لذا شهروندان هرگز کارت‌های بانکی خود را جهت انجام اقدامات مالی در اختیار دیگران قرار ندهند چرا که این کارت‌ها به راحتی می‌تواند بستری را برای انجام جرائم مالی در اختیار کلاهبرداران قرار دهد که صاحبان حساب‌ها و کارت‌های اعتباری را در پرونده‌های قضایی درگیر می‌کند.

فرمانده انتظامي گلستان گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس 096380 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید