کد خبر:8467
پ

در قالب ۳ هزار و ۷۰۸ دوره و ۷۴۵ حرفه آموزشی در سال گذشته ارائه شده است.

حمزه کرایلو مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از ارائه آموزش های مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان به ۳۰ هزار و ۱۳۸ نفر در سال ۱۴۰۱ خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، کرایلو گفت: آموزش های مهارتی در قالب ۳ […]

حمزه کرایلو مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از ارائه آموزش های مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان به ۳۰ هزار و ۱۳۸ نفر در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، کرایلو گفت: آموزش های مهارتی در قالب ۳ هزار و ۷۰۸ دوره و ۷۴۵ حرفه آموزشی در سال گذشته ارائه شده است.
وی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در ۱۹ گروه هدف شامل، متقاضیان مهارت آموزی با یک میلیون و ۸۰۶ هزار و ۲۰۰ نفر ساعت، آسیب دیدگان اجتماعی با ۷۱ هزار و ۷۴۹ نفر ساعت، افراد داراری معلولیت با ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت، پناهندگان و اتباع خارجی با ۳۷ هزار و ۸۸۳ نفر ساعت، دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با ۱۳۴ هزار و ۸۹ نفر ساعت، دانش آموزان با ۳۰۳ هزار و ۴۰۶ نفر ساعت، دانشجویان با ۹۷ هزار و ۹۴۸ نفر ساعت، زنان خانه دار با ۱۸۴ هزار و ۲۹۸ نفر ساعت، سرپرست خانوار با ۱۵۵ هزار و ۱ نفر ساعت، زندانیان با ۴۰۴ هزار و ۸۶۷ نفر ساعت، ساکنین سکونتگاه غیر رسمی با ۹۶ هزار و ۴۲۳ نفر ساعت، ساکنین مناطق روستایی با ۷۷۱ هزار و ۹۵۳ نفر ساعت، ساکنین مناطق محروم مرزی با ۸ هزار و ۸۴۵ نفر ساعت، سربازان وظیفه با ۳۸۷ هزار و ۱۳۶ نفر ساعت، شاغلین بنگاه های اقتصادی با ۲۷۱ هزار و ۹۶۰ نفر ساعت، عشایر با ۳۵ هزار و ۹۹۸ نفر ساعت، کودکان کار و خیابان با ۱۹ هزار و ۶ نفر ساعت، مشمولان بیمه بیکاری با ۶۲ هزار و ۹۶۲ نفر ساعت و معتادین بهبود یافته با ۱۶۰ هزار و ۵۵۳ نفر ساعت، ارائه شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان بیان کرد:در سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۲۹ نفر زن و ۱۹ هزار و ۶۵۸ نفر مرد از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.
وی همچنین اظهار کرد: راه اندازی ۷ سالن آزمون آنلاین در استان و ایجاد ۲ کارگاه سنجش عملی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از مهمترین اقدامات حوزه آزمون و سنجش مهارت بوده است.
کرایلو در ادامه افزود: در سال گذشته ۲۶۹ مجوز تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد صادر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =

کلید مقابل را فعال کنید