کد خبر:3068
پ

خسارت 700 میلیاردی گردشگری گلستان از کرونا

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت:بخش گردشگری استان به دلیل آسیب‌دیدگی از کرونا و سیل 98 مبلغ 700 میلیارد تومان خسارت دیده است. یاسر قندهاری در گفتکوی اختصاصی با خبرنگار تحرک نو اظهار کرد: در چند سال اخیر علاوه بر مکان های گردشگری بیش از 300 نفر به دلیل تعطیلی مراکز […]

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت:بخش گردشگری استان به دلیل آسیب‌دیدگی از کرونا و سیل 98 مبلغ 700 میلیارد تومان خسارت دیده است.

یاسر قندهاری در گفتکوی اختصاصی با خبرنگار تحرک نو اظهار کرد: در چند سال اخیر علاوه بر مکان های گردشگری بیش از 300 نفر به دلیل تعطیلی مراکز توریستی و تفریحی در استان بیکار شده اند.

وی افزود: 747 واحد گردشگری در قالب اقامتی، بوم‌گردی و مراکز تفریحی در استان وجود دارد که تعداد 2800 نفر در این مراکز مشغول به کار هستند.

قندهاری گفت: امید داریم در دوران پساکرونا شرایط شغلی و مالی گردشگری مراکز توریستی و تفریحی استان مجدد پر رونق شود و افراد بیشتری در این بخش مشغول به کار شوند.

به گفته وی در حال حاضر 150 واحد بومگردی روستایی و 4 مزرعه گردشگری کشاورزی در استان فعال هستند که نقش مهمی در توسعه روستایی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید