کد خبر:3034
پ

خدمات رسانی ۳۴۰ مرکز نیکوکاری در گلستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره )استان گلستان گفت:در برنامه داریم که تعداد مراکز نیکوکاری در سطح استان را تا پایان سالجاری به ۴۰۰ مرکز برسانیم.بابایی در افتتاح متمرکز ۴۱ مرکز نیکوکاری در کردکوی استان گلستان افزود:با افتتاح این مراکز تعداد مراکز نیکوکاری استان به ۳۴۰ مرکز خواهد رسید.وی اظهار کرد:تا به امروز افزون بر […]

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره )استان گلستان گفت:در برنامه داریم که تعداد مراکز نیکوکاری در سطح استان را تا پایان سالجاری به ۴۰۰ مرکز برسانیم.
بابایی در افتتاح متمرکز ۴۱ مرکز نیکوکاری در کردکوی استان گلستان افزود:با افتتاح این مراکز تعداد مراکز نیکوکاری استان به ۳۴۰ مرکز خواهد رسید.
وی اظهار کرد:تا به امروز افزون بر ۴۹ میلیارد تومان توسط ۳۰۰ مرکز در راستای کمک رسانی به نیازمندان کمک شده است که از این تعداد مراکز در سطح استان ۶۵ درصد در مناطق شهری و ۳۵ درصد در مناطق روستایی فعال هستند.
وی اذعان کرد:بیش از ۵۵ درصد مراکز نیکوکاری استان با رویکرد مسجدمحور فعال هستند و هیات امنای مساجد در کلیه مراکز نیکوکاری به جهات داشتن جایگاه ویژه در مراکز شهری و روستایی با کمک خیرین در حوزه های تخصصی،فرهنگی،اشتغال،عام المنفعه و زکات مراکز نیکوکاری درحال فعالیت و خدمات رسانی به اقشار نیازمند هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان گفت:در سال ۹۹ کمیته امداد نزدیک به ۱۴۱ مرکز نیکوکاری داشت که با همت خیرین ۷۶ میلیارد تومان خدمات به نیازمندان با رویکرد مددجویان تحت پوشش که شامل سبدکالا،لوازم زندگی،خدمات مسکن،درمان و جهیزیه ارائه شد.
بابایی افزود:با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی و کرونایی امکانات برنامه های خوبی توسط همکاران و خیرین به نیازمندان در حال ارائه است.
وی اظهار کرد:حدود سه سال است که امداد در حوزه برون سپاری خدمات و مردمی کردن امورات اقدامات خوبی را انجام داده که یکی از این کارهای پسندیده حق واگذاری امورات و شناسایی نیازمندان در محلات است که متشکل از خیرین،متنفذین و بزرگان که واگذاری امورات در محلات به آنان است.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) گلستان گفت:ما تجربه و معجزه حضور مردم را در کارهای سخت داریم که نمونه آن در سال ۹۸ در موضوع سیل و سال ۹۹ در شرایط کرونایی که اتفاقات تلخی را رقم زد وحضور مراکز نیکوکاری و خیرین در کنار کمیته امداد امام (ره) خاطرات شیرینی را در این دوران تلخ به یادگار گذاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید