کد خبر:7413
پ

حمایت کمیته امداد گلستان از ۳هزار و ۴۰۰ کودک ومادر مبتلا به سوءتغذیه

حمایت کمیته امداد گلستان از ۳هزار و ۴۰۰ کودک ومادر مبتلا به سوءتغذیه 🔹هزار و ۶۰۰کودک زیر ۵ سال و هزارو ۸۰۰ مادر باردار و شیرده ازخدمات تغذیه ای کمیته امداد بهره مند هستند. عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان بمناسبت فرا رسیدن هفته تغذیه گفت: هزار و ۶۰۰کودک زیر پنج سال […]

حمایت کمیته امداد گلستان از ۳هزار و ۴۰۰ کودک ومادر مبتلا به سوءتغذیه

🔹هزار و ۶۰۰کودک زیر ۵ سال و هزارو ۸۰۰ مادر باردار و شیرده ازخدمات تغذیه ای کمیته امداد بهره مند هستند.

عیسی بابایی ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان بمناسبت فرا رسیدن هفته تغذیه گفت: هزار و ۶۰۰کودک زیر پنج سال در سطح این استان از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد بهره‌مند هستند.
بابایی افزود: در سال جاری ۱۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال برای کاهش سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال هزینه شده‌است.
🔹وی اظهار داشت:ماهیانه مبلغ یک میلیون و ۲۵۰هزار ریال به منظور تأمین نیاز غذایی، ارتقای سلامت و هوش کودکان نیازمند زیر ۵ سال در قالب بن کارت به سرپرستان آنان که توانایی مالی کافی را ندارند، پرداخت می شود
🔹وی بیان کرد: طرح کمک به رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال توسط این نهاد با هدف ارتقای وضعیت تغذیه کودکان مبتلا به سوءتغذیه در خانواده‌های نیازمند، افزایش آگاهی، نگرش و عملکرد جامعه هدف در زمینه تغذیه صحیح و رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه، توسعه دانش و مهارت مادران در زمینه الگوی تغذیه مناسب و رشد کودک در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت: در سال جاری هزار و ۸۰۰ مادر باردار و شیرده زیر پوشش کمک های تغذیه ای این نهاد حمایتی قرار گرفتند.
🔹بابایی با اشاره به اهمیت تغذیه در سلامت مادران و نوزادان افزود: ماهیانه مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به منظور تأمین نیاز غذایی در قالب بن کارت ارائه می شود.
وی اظهار داشت: در سال جاری ۳۴میلیارد و۴۲۵ میلیون ریال برای کاهش سوءتغذیه مادران شیرده و باردار هزینه شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید