کد خبر:6567
پ

حفاظت از سایت‌های کاوش دیوار تاریخی گرگان با فناوری اینترنت اشیا

مدیر مخابرات منطقه گلستان از تدوین طرحی مبتنی بر اینترنت اشیا برای حفاظت و حراست از سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان در شهرستان کلاله با همکاری اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد. زندی به‌گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ غلامعلی شهمرادی اظهار کرد: یکی از مسائل و مشکلات آثار تاریخی چون دیوار بزرگ گرگان […]

مدیر مخابرات منطقه گلستان از تدوین طرحی مبتنی بر اینترنت اشیا برای حفاظت و حراست از سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان در شهرستان کلاله با همکاری اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد.

زندی به‌گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ غلامعلی شهمرادی اظهار کرد: یکی از مسائل و مشکلات آثار تاریخی چون دیوار بزرگ گرگان حفاظت و حراست از آن است.
وی افزود: یکی از کاربردهای فناوری اینترنت اشیا (آی.اُ.تی) حفاظت و حراست از آثار تاریخی و همچنین معرفی و تبلیغ این اثر تاریخی است.
شهمرادی خاطرنشان کرد: اینترنت اشیا می‌تواند مشکلاتی مانند نیاز به نیروی انسانی غیرمتخصص و صرف هزینه‌های گزاف برای حفاظت از مکان‌های تاریخی را برطرف کند.
وی در ادامه بیان کرد: مخابرات منطقه گلستان با همکاری اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی دارد تا طرحی مبتنی بر اینترنت اشیا در سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان در شهرستان کلاله را در راستای حفاظت از این آثار تاریخی گران‌بها پیاده‌سازی کند.
شهمرادی اضافه کرد: در این طرح مکان‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان مجهز به دوربین‌هایی می‌شود که علاوه بر حفاظت و حراست امکان بازدید آنلاین را برای علاقه‌مندان فراهم می‌سازد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید