کد خبر:2991
پ

جنگل های غرب گلستان دچار حریق شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: مناطق جنگلی واقع در محدوده روستای یانه سر کردکوی دچارحریق شده و نیروهای حفاظتی در حال کنترل آتش هستند. عبدالرحیم لطفی در گفتگو با خبرنگار تحرک نو اظهارکرد:حریق در ارتفاعات جنگلی منطقه یانه سر کردکوی آغاز شده و نیروهای حفاظتی منابع طبیعی از شهرستان کردکوی و گرگان به […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: مناطق جنگلی واقع در محدوده روستای یانه سر کردکوی دچارحریق شده و نیروهای حفاظتی در حال کنترل آتش هستند.

عبدالرحیم لطفی در گفتگو با خبرنگار تحرک نو اظهارکرد:حریق در ارتفاعات جنگلی منطقه یانه سر کردکوی آغاز شده و نیروهای حفاظتی منابع طبیعی از شهرستان کردکوی و گرگان به محل اعزام شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزود: در منطقه باد شدید حاکم بود و همین امر در کنار صعب العبور بودن کار مهار و اطفا را سخت کرده است.

وی بیان کرد:به دلیل طولانی بودن مسیر و سخت گذر بودن منطقه بخشی از نیروها در فرودگاه گرگان مستقر بوده تا توسط بالگرد به محل آتش سوزی اعزام شوند.

لطفی با بیان اینکه وسعت و علت آتش سوزی بعداً اعلام می شود، گفت: پوشش جنگلی این منطقه سوزنی برگ بوده لذا همواره در کنترل آتش این مناطق نفرات بیشتری اعزام می شوند.

گفتنی است در سال جاری به سبب خشکسالی های اخیر در جنگل های گلستان شاهد بروز آتش سوزی های گسترده ای هستیم که بیشتر بر اثر بی مبالاتی گردشگران و بومیان روی می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید