کد خبر:4636
پ

جلوگیری از زندانی شدن 6 هزار نفر با استفاده از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور بیش از 6 هزار رای جایگزین حبس در سال گذشته خبر داد. رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به چرخش آرای محاکم استان در جرایم سبک به سمت جایگزین های حبس گفت: قضات استان، پارسال با استفاده از ظرفیت قانون ، برای شش هزار و 120 نفر آرای جایگزین […]

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور بیش از 6 هزار رای جایگزین حبس در سال گذشته خبر داد.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به چرخش آرای محاکم استان در جرایم سبک به سمت جایگزین های حبس گفت: قضات استان، پارسال با استفاده از ظرفیت قانون ، برای شش هزار و 120 نفر آرای جایگزین زندان صادر کردند .

حیدر آسیابی با بیان این که این آرا برای جرایم غیرعمدی و جرایم عمدی سبک صادر می شود افزود: الزام به خدمات عمومی رایگان، دوره مراقبت، جزای نقدی از جمله آرای جایگزین زندان است که قضات استان سال گذشته برای محکومان صادر کردند.

آسیابی گفت: مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد با استفاده از تعلیق مراقبتی از دیگر نهادهای پیش‌بینی شده در قانون است که قضات دادسراهای استان برای جلوگیری از ورود افراد به زندان در جرائم سبک ، اعمال می کنند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: پارسال168 محکوم به حبس هم به جای زندان با استفاده از پابند الکترونیکی آزاد شدند و تحت نظر قرار دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید