کد خبر:3225
پ

جرائم اقتصادی جرائم پنهان

جرائم اقتصادی در کشور از جمله جرائمی اند که بصورت پنهان هستند.رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان گفت: در هفت ماهه امسال، ۸۹ فقره پرونده در زمینه استخراج رمز ارز در گلستان تشکیل و ۴۸۴ دستگاه ماینر کشف شده است. سرهنگ عباسعلی پهلوانی نسب در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد:در هفت ماهه امسال، ۸۹ […]

جرائم اقتصادی در کشور از جمله جرائمی اند که بصورت پنهان هستند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان گفت: در هفت ماهه امسال، ۸۹ فقره پرونده در زمینه استخراج رمز ارز در گلستان تشکیل و ۴۸۴ دستگاه ماینر کشف شده است.

سرهنگ عباسعلی پهلوانی نسب در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد:در هفت ماهه امسال، ۸۹ فقره پرونده در زمینه استخراج رمز ارز در گلستان تشکیل و ۴۸۴ دستگاه ماینر کشف شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان افزود: ۸۲ نفر هم در این راستا دستگیر شده و ارزش ریالی پرونده ها ۱۰۳ میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال بوده است.

وی با بیان اینکه چهار طرح مبارزه با احتکار در هفت ماهه امسال در گلستان اجرایی شده و ارزش کشفیات آنها ۱۲۰ میلیارد ریال بوده است، ادامه داد: ۲۳ متهم هم در این راستا دستگیر و ۲۲ فقره پرونده تشکیل شده است.

پهلوانی نسب گفت:سه طرح مبارزه با زمین‌خواری طی این مدت در گلستان اجرایی شده که ارزش ریالی آن در مجموع بالغ بر ۱۶۲ میلیارد ریال بوده و ۲۸ نفر هم در این راستا دستگیر شدند و متراژ کشفیات ۲۳۰ هزار و ۹۴۰ متر مربع بوده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان به برخی از پرونده‌های مهم در حوزه احتکار هم اشاره کرد و افزود:یک فقره احتکار سیمان در انبار غیرمجاز در گرگان در تاریخ ۱۳ مرداد به میزان ۵۰ تن و ۱۱۵ عدد لوازم خانگی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال کشف و یک نفر هم در این راستا دستگیر شد.

وی بیان کرد:همچنین در شهرستان کردکوی ۷۰۰ تن کنجاله سویا به ارزش ۶۳ میلیارد ریال کشف و یک نفر هم دستگیر شد.

پهلوانی نسب به کشف زمین خواری در شهریورماه در بندرترکمن اشاره کرد و گفت:متراژ این زمین ۲۸ هزار و ۴۰۰ مترمربع و به ارزش ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی گفت: ۳۰۷ تخم‌مرغ فاقد مجوز به ارزش ۵۰ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال در گنبدکاووس کشف شد.

افزایش۴۶درصدی جرایم اقتصادی گلستان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان از افزایش ۴۶ درصدی جرایم اقتصادی در استان خبرداد و گفت:تسهیلات غیرمجاز بانکی به ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال در گلستان کشف شد.

سرهنگ عباسعلی پهلوانی نسب اظهار کرد:با توجه به امر رهبری و مطالبه مردم پلیس امنیت اقتصادی تشکیل و در سه مرحله پیش بینی، پیشگیری و کنترل و مقابله با جرایم کار خود را انجام می‌دهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان از فعالیت دو اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و قاچاق کالا و ارز خبرداد و گفت:تشدید مبارزه با کالا و ارز یکی از دغدغه‌های ما است.

پهلوانی نسب اضافه کرد: در هفت ماهه امسال، تعداد کشفیات پرونده های جرایم و مفاسد اقتصادی در گلستان ۴۶ درصد افزایش داشته و ۶۳ درصد هم در دستگیری متهمان جرایم اقتصادی افزایش را شاهد هستیم.

وی از افزایش ۵۶ درصدی پرونده های تشکیل شده در مورد زمین خواری خبرداد و گفت: متراژ کشفیات و خلع ید و رفع تصرفات ۲۱۱ درصد افزایش یافته است.

به گفته پهلوانی نسب ۱۶۳ هزار مترمربع در سال گذشته رفع تصرف شده که در سال جدید به ۵۰۶ هزار متر مربع رسیده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گلستان گفت: در حوزه احتکار هم تعداد پرونده‌ها ۴۱ درصد افزایش یافته و شاهد افزایش ۴۳ درصدی دستگیری متهمان احتکار هستیم.

وی اضافه کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها ۹۳ درصد افزایش یافته و بالغ بر ۵۰۹ میلیارد ریال بوده است.

پهلوانی نسب به کشف تسهیلات غیرمجاز در یکی از بانک های استان به ارزش ۱۶۶ میلیارد ریال خبرداد و گفت:در این راستا ۶ متهم دستگیر شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید