کد خبر:5867
پ

توقیف اموال متهمان پرونده پولشویی درگلستان

زندی به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، «حیدر آسیابی» با بیان اینکه این اموال برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال و با تحقیقات گسترده دادگستری استان و کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات گلستان شناسایی شد، گفت: املاک، شمش طلا، کدهای بورسی، خودروهای سنگین و دو کارخانه  مربوط […]

زندی به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، «حیدر آسیابی» با بیان اینکه این اموال برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال و با تحقیقات گسترده دادگستری استان و کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات گلستان شناسایی شد، گفت: املاک، شمش طلا، کدهای بورسی، خودروهای سنگین و دو کارخانه  مربوط به متهمان که همگی حاصل از جرم بود، از جمله اموال شناسایی و توقیف شده در استان است.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: 30 متهم این پرونده با برداشت یک هزار و 650 میلیارد تومان در قالب 2 هزار و 350 حساب بانکی از منابع بانک مرکزی، به اخلال عمده در  نظام پولی و بانکی کشور متهم شده اند.

وی گفت: این پرونده برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان، ارجاع شد که پس از بررسی با نظر قضات این دادگاه برای تکمیل تحقیقات و رفع نقص به دادسرای گرگان ارجاع شد.

آسیابی ادامه داد: رسیدگی این پرونده پس از رفع نقص، در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان آغاز خواهد شد.

وی افزود: در خلال رسیدگی به این پرونده 30 هزار صفحه ای،  285 نفر به  دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیئت کارشناسی هم، بررسی ها برای کشف وسعت تخلفات مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را، انجام دادند که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده، علت زمان بَر شدن تحقیقات برای  تکمیل این پرونده 155 جلدی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید