کد خبر:6872
پ

توقف عملیات حفاری در منطقه حفاظت شده اَبر، یکی از ذخیره گاه های گونه سرخدار در جنگل های هیرکانی

رئیس کل دادگستری گلستان از توقف عملیات حفاری در منطقه حفاظت شده اَبر، یکی از ذخیره گاه های گونه سرخدار در جنگل های هیرکانی خبر داد. حیدر آسیابی اظهار کرد: بر اساس اعلام نظر کارشناسان محیط زیست، عملیات حفاری و انتقال آب چشمه های زرین گُل در منطقه حفاظت شده اَبر که سرچشمه حوزه آبریز […]

رئیس کل دادگستری گلستان از توقف عملیات حفاری در منطقه حفاظت شده اَبر، یکی از ذخیره گاه های گونه سرخدار در جنگل های هیرکانی خبر داد.

حیدر آسیابی اظهار کرد: بر اساس اعلام نظر کارشناسان محیط زیست، عملیات حفاری و انتقال آب چشمه های زرین گُل در منطقه حفاظت شده اَبر که سرچشمه حوزه آبریز گرگانرود محسوب می شود، آسیب های جبران ناپذیری به جنگل های هیرکانی و اکوسیستم منطقه به ویژه ذخیره گاه گونه در معرض خطر انقراض سرخدار و کاج زربین، وارد می کند و همین موضوع سبب یک دهه کشمکش در منطقه شده بود.
وی افزود: پس از بررسی و اخذ نظر کارشناسان این حوزه، دستور توقف عملیات حفاری، سال گذشته از سوی دادستان علی آبادکتول صادر شد.
وی ادامه داد: چند هفته پیش گزارش هایی مبنی بر فک پلمب دستگاه ها و از سر گیری کار حفاری در این منطقه منتشر شد که بلافاصله با ورود دادگستری استان گلستان، علاوه بر دستور توقف کار ، همه ماشین آلات و تجهیزات حفاری جمع آوری و برای مدیران متخلف نیز، پرونده تشکیل شد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با جمع آوری ماشین آلات حفاری، کشمکش یک دهه ای برای حفاری و انتقال آب چشمه های زرین گُل از حوضه آبریز گرگانرود در منطقه حفاظت شده اَبر با پیگیری و کمک نمایندگان مجلس و استاندار استان، متوقف شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید