کد خبر:3412
پ

توصیه های جهاد کشاورزی به کشاورزان برای بهره مندی از باران آخر هفته در گلستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به بارندگی روز‌های پایانی هفته در استان گفت: طبق اعلام اداره کل هواشناسی گلستان در روز‌های پنجشنبه و جمعه شاهد بارش باران در سطح استان هستیم. وی افزود: کشاورزانی که تاکنون اقدام به کشت کلزا و چغندرقند نکرده اند در اولین فرصت اقدام به کشت این […]

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به بارندگی روز‌های پایانی هفته در استان گفت: طبق اعلام اداره کل هواشناسی گلستان در روز‌های پنجشنبه و جمعه شاهد بارش باران در سطح استان هستیم.

وی افزود: کشاورزانی که تاکنون اقدام به کشت کلزا و چغندرقند نکرده اند در اولین فرصت اقدام به کشت این محصولات کنند و از این بارندگی بهره ببرند.

عباسی ادامه داد: در کلاله و مراوه تپه که بارندگی کمی داشتیم کشاورزان می‌توانند کشت انتظاری انجام دهند تا با این باران بذرهایشان سبز شود و زمان کشت را از دست ندهند.

وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی قراردادی طرحی برای کشت گندم داریم که در ۸ استان کشور از جمله گلستان به صورت پایلوت اجرا شده است، در این طرح کشاورزان برای تامین نهاده‌های مورد نیازشان به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه می‌کنند و با اخذ قرارداد و ارائه سفته کود و نهاده‌های خود را دریافت و مبلغ آن را در زمان تحویل گندم می پردازند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نه =

کلید مقابل را فعال کنید