کد خبر:5617
پ

تشکیل اولین تیم بانوان ورزش چوگو در گلستان

علی اصغر سلیمانی اظهار کرد: تیم بانوان شهرستان گرگان به همت هیئت رئیسه کمیته چوگو استان گلستان تشکیل و اولین جلسه تمرینی نیز با حضور  «عبدالله شایسته» مسئول آموزش این استان با هدف ارتقاء سطح دانش فنی و آموزش تکنیک های این ورزش اصیل استان انجام شد. وی افزود:  یک روز در هفته زمین چمن […]

علی اصغر سلیمانی اظهار کرد: تیم بانوان شهرستان گرگان به همت هیئت رئیسه کمیته چوگو استان گلستان تشکیل و اولین جلسه تمرینی نیز با حضور  «عبدالله شایسته» مسئول آموزش این استان با هدف ارتقاء سطح دانش فنی و آموزش تکنیک های این ورزش اصیل استان انجام شد.

وی افزود:  یک روز در هفته زمین چمن استادیوم پانزده هزار نفری گرگان به تمرین تیم بانوان این رشته اختصاص یافته است.

وی همچنین از شروع کلاس های داوری چوگو از هفته آینده خبر دادوافزود:مقرر شده است تا تیمی از اعضای خانه مطبوعات گلستان در رشته ورزشی چوگو شکل بگیرد.

چوگو بر اساس تاریخ، بازی و ورزش مشترک همه اقوام ایرانی بوده است و شباهت زیادی به بازی بیس بال دارد فقط نوع ضربه زدن، توپ و ایستگاه های این رشته آن را از ورزش بیس بال جدا کرده است.

این رشته ورزشی در ۲ نوع زمین در اندازه های ۶۰در ۹۰ متر و ۷۰در ۱۱۰متر برگزار می شود و فعالیت رسمی این رشته در ایران از سال ۶۴ زیر نظر ورزش های بومی و محلی کشور آغاز شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید