کد خبر:3618
پ

ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در محلات شهر گرگان

شهردار گرگان از لزوم ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در محلات سطح شهر سخن گفت.به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مهندس محمدرضا سبطی روز چهارشنبه در همایش «قرارگاه محلات اسلامی» که در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) سپاه شهرستان گرگان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی […]

شهردار گرگان از لزوم ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در محلات سطح شهر سخن گفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان، مهندس محمدرضا سبطی روز چهارشنبه در همایش «قرارگاه محلات اسلامی» که در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) سپاه شهرستان گرگان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: مکتب حاج قاسم ضرورت امروز کشور است و از آن می توان به عنوان الگوی عملی بخش های مدیریتی و اجرایی بهره برد.
سبطی به ابعاد دیگر شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: او نمونه یک انسان مومن عاشق است، سرداری که خالصانه عاشق شهادت و ولایت بود، خود را سرباز ولایت می دانست و تمام زندگی اش را وقف خدا و خدمت به مردم کرده بود.
وی تصریح کرد: اگر بخواهیم خلاصه بگوییم سردار سلیمانی چه ویژگی‌هایی داشت که برای ما صاحب مکتب و درس شد، «جامعیت بر آمده از عقلانیت» مهم‌ترین ویژگی ایشان بود و این همان پایه‌های «مکتب حاج قاسم» است.
شهردار گرگان خاطرنشان کرد: چهار رکن اصلی ولایت‌مداری، اخلاص، مقاومت در مقابل دشمنان و فروتنی و مهربانی نسبت به ضعفا نیز ارکان «مکتب حاج قاسم» را تشکیل می‌دهند.
سبطی گفت: ما بنا داریم یاد و خاطره این شهید بزرگوار را همواره در سطح شهر زنده نگاه داریم و توسعه محلات را با رویکرد مکتب شهید سلیمانی ترویج می دهیم.
وی در خصوص برنامه های شهرداری گرگان به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: همکاران من در شهرداری تاکنون 21 برنامه را پیش بینی کرده اند که این تعداد قابل افزایش بوده و برنامه ها با مشارکت نهادهای فرهنگی و مساجد، شوراهای محلات، سازمان های تابعه شهرداری و خانه های فرهنگ برگزار می شود.
سبطی با اشاره به اینکه ۲ سال است که به دلیل کرونا، در برگزاری مراسم‌ ملی و مذهبی دچار مشکل بوده‌ایم، افزود: امسال برنامه‌ریزی‌هایی را برای برگزاری مراسم انجام داده‌ایم. تقارن مراسم بزرگداشت حاج قاسم با ایام فاطمیه فرصت مغتنمی است و باید از این پس به ‌صورت تلفیقی با نهادهای سپاه شهرستان، سازمان تبلیغات اسلامی، دستگاه های فرهنگی و شورای اسلامی شهر اجرا شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید